هدر موبایل
1397/12/11 11:51:10
سرویس فرهنگی
جعفرزاده با اشاره به رفتار فرهاد مجیدی در مواجهه با پلیس:

اعمال قانون یکسان است حتی برای سلبریتی های فوتبالی

عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از رفتار بازیکن سابق استقلال در مواجهه با پلیس، گفت: در کشور ما شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه در برابر قانون یکسان هستند.
اعمال قانون یکسان است حتی برای سلبریتی های فوتبالی عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از رفتار بازیکن سابق استقلال در مواجهه با پلیس، گفت: در کشور ما شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه در برابر قانون یکسان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105445694391.jpg اعمال,قانون,یکسان,است,حتی,برای,سلبریتی,های,فوتبالی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص مواجهه فرهاد مجیدی با پلیس در بزرگراه مدرس، اظهار کرد: متأسفانه برخی خود را در برابر قانون به دلیل جایگاهی مردم به آن‌ها داده‌اند، مصون می‌دانند اما ما باید یاد بگیریم که قانون حرف اول و آخر را در کشور می‌‎زند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید بدانیم همه در برابر قانون یکسان هستیم، گفت: البته شاید مردم هم در این مسر بی تقصیر باشند چراکه فردی زمانی در این کشور رئیس جمهور شد که به محض قرار گرفتن در کرسی ریاست جمهوری اعلام کرد "من فلان قانون را قبول ندارم" همین ادبیات قبول نداشتن قانون به کف خیابان آمد و متأسفانه فرهنگ بی قانونی به جامعه تزریق شد.

برخی به دلیل جایگاهی که مردم به آنان داده‌اند خود را فراتر از قانون می‌دانند

وی با بیان اینکه حتی اجرای قانون بد بهتر از اجرا نکردن آن است، ادامه داد: برخی به دلیل جایگاهی که مردم به آن‌ها داده‌اند خود را فراتر از قانون تصور می‌کنند و این موضوع بعضاً در میان مقامات، سیاسیون و ورزشی‎ها هم وجود دارد. ما زمانی می‌توانیم رشد کنیم که قانون بر کشور حاکمیت داشته باشد.

پذیرش قانون تنش‌های سیاسی و اجتماعی را از بین می‌برد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه احترام، پذیرش و اجرای قانون ما را از تنش‌ها و درگیری‌های اجتماعی و سیاسی به دور می‌کند، افزود: قانون قابل چانه زنی و لابی کردن نیست و ما در کشورمان شهروند درجه یک و دو نداریم که در برابر قانون متفاوت باشند.

جعفرزاده اضافه کرد: از سوی دیگر مجری قانون نیز در برابر اجرای قانون نباید ترسی به خود راه دهد و قاطعیت لازم برای اجرای قانون داشته باشند.

در دوره‌ای هشت ساله حاکمیت قانون در کشور وجود داشت

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اضافه کرد: در سال‌های 76 تا 84 وضعیت کشور به نحوی شده بود که قانون بر کشور حاکم شده بود ولی پس از آن برخی مناسبت‌ها در هم شکست و برخی تلاش کردند که با زور فردی و شخصی از جایگاه خود سوء استفاده کنند.

وی افزود: مردم پس از بازگشت از سفرهای اروپایی همواره از نظم و اجرای قانون در کشورهای اروپایی تعریف می‎کنند و امروز حتی حاکمیت قانون در بسیاری از کشورهای عربی نیز برقرار شده است و امیدوارم حاکمیت قانون در کشور ما نیز بیشتر از گذشته حاکم شود./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet