هدر اصلی
1397/12/11 14:02:28
سرویس سیاسی
ملکشاهی مطرح کرد:

تشکیل کمیسیون مشترک در مجمع برای بررسی توأمان پالرمو و CFT

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تشکیل کمیسیون مشترک در مجمع تشخیص برای بررسی توأمان لوایح پالرمو و CFT خبر داد.
تشکیل کمیسیون مشترک در مجمع برای بررسی توأمان پالرمو و CFT رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تشکیل کمیسیون مشترک در مجمع تشخیص برای بررسی توأمان لوایح پالرمو و CFT خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/124028.jpg تشکیل,کمیسیون,مشترک,در,مجمع,برای,بررسی,توأمان,پالرمو,و,CFT Icana

الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح جلسه امروز (شنبه 11 اسفند) مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته  فراملی (پالرمو)، گفت: جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با دستور بررسی پالرمو تشکیل شد، عده‌ای از اعضای مجمع و نمایندگان دولت و مجلس هم اظهارنظر کردند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه اینکه عده‌ای همچنان متقاضی بیان نظرات خود بودند، پیشنهاد شد که با توجه به پیوستگی لایحه CFT و پالرمو و ارتباط این دو لایحه با FATF بررسی دو لایحه توأمان انجام شود.

وی افزود: از این رو در نهایت بنا شد لایحه CFT که به تازگی به مجمع تشخیص ارجاع شده هم در کمیسیون‌های تخصصی مجمع مورد بررسی قرار گیرد البته به احتمال کمیسیون مشترکی در مجمع برای بررسی پالرمو و CFT تشکیل می‌شود.

ملکشاهی یادآور شد: با توجه به فرایند رسیدگی توأمان لوایح در جلسات بعدی مجمع، نظرخواهی نهایی و رأی‌گیری دو لایحه پالرمو و CFT در صحن عمومی مجمع بعد از تعطیلات عید انجام خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارش این جلسه و پیشنهاد بررسی توأمان لوایح پالرمو و Cft را هم طی تماس تلفنی خدمت دکتر لاریجانی رئیس مجلس ارایه کردیم و ضمن مشورت با ایشان عدم مخالفت مجلس با پیشنهاد بررسی توأمان لوایح را اعلام کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet