هدر اصلی
1397/12/12 08:37:15
سرویس اجتماعی
خالقی:

افزایش مالیات بر سیگار بار روانی مثبتی در جامعه ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  گفت: افزایش مالیات بر سیگار می‌توانست بار روانی مثبتی در جامعه ایجاد کند.
افزایش مالیات بر سیگار بار روانی مثبتی در جامعه ایجاد می‌کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  گفت: افزایش مالیات بر سیگار می‌توانست بار روانی مثبتی در جامعه ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109163375038.jpg افزایش,مالیات,بر,سیگار,بار,روانی,مثبتی,در,جامعه,ایجاد,می‌کند Icana

بشیر خالقی در گفت‌و‌گو با به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ درباره عدم افزایش مالیات بر سیگار و دخانیات گفت: همه افراد بر ضرر‌های زیاد سیگار آگاهی دارند، بی تردید افزایش مالیات بر سیگار می‌توانست تا حدودی مصرف سیگار در جامعه را کاهش دهد اما اکثریت نمایندگان با افزایش مالیات بر دخانیات به میزان پیشنهاد شده مخالفت کردند.  

نماینده مردم خلخال و کوثردر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استدلال مخالفان افزایش مالیات بر سیگار  افزایش قاچاق بود، تصریح کرد: به عقیده بنده افزایش مالیت بر سیگار ارتباط چندانی با قاچاق سیگار ندارد، اما این موضوع به عنوان یک بهانه در مجلس مطرح شد.

بشیر خالقی

خالقی افزایش عوارض سیگار را مهمترین راهکار کاهش مصرف دانست و گفت: مضر بودن مصرف دخانیات برای سلامتی توسط همه جوامع علمی دنیا پذیرفته شده است، به همین اساس باید راهکارهایی برای کاهش مصرف اتخاذ شود و در واقع افزایش مالیات و اعمال آن بر خرده فروشی سیگار مهمترین تجربه و تنها راهکاری است که در دنیا تاکنون جواب‌گوی کاهش مصرف بوده است از طرفی مبلغی که از این افزایش قیمت به دست می‌آید صرف حوزه‌های سلامت و بهداشتی و درمانی کشور می‌شود.

بار روانی مثبت افزایش مالیات بر سیگار در جامعه

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تصویب افزایش مالیات بر سیگار می‌توانست بار روانی مثبتی در جامعه ایجاد کند، متاسفانه در ماه‌های اخیر نرخ تمامی کالا‌های اساسی چند برابر شده اما نمایندگان در کمال تعجب با افزایش عوارض بر سیگار مخالفت کردند.

افراد ذی‌نفع مانع افزایش مالیات بر سیگار شدند

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس  با بیان اینکه برخی افراد به دلیل ذی‌نفع بودن مانع افزایش مالیات بر سیگار شدند افزود: تمامی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با این افزایش مالیات سیگار موافق بودن، چرا که تمامی اعضای کمیسیون پزشک و متخصص حوزه سلامت هستند، اما متاسفانه برای برخی از افراد سود مادی نسبت به سلامتی ارجعیت دارد، از همان زاویه به مسائل نگاه می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet