هدر موبایل
1397/12/13 07:01:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی مطرح کرد:

ذره بین مجلس بر نحوه هزینه کرد بودجه پژوهشی دستگاه های اجرایی

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس با شایسته دانستن مصوبه اخیر مجلس در خصوص ممنوعیت کاهش بودجه پژوهشی در دستگاه‌های اجرایی گفت: تحقق اهداف نقشه علمی کشور در گرو هزینه کرد دستگاه های اجرایی در امور پژوهشی و تحقیقاتی می باشد.
ذره بین مجلس بر نحوه هزینه کرد بودجه پژوهشی دستگاه های اجرایی نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس با شایسته دانستن مصوبه اخیر مجلس در خصوص ممنوعیت کاهش بودجه پژوهشی در دستگاه‌های اجرایی گفت: تحقق اهداف نقشه علمی کشور در گرو هزینه کرد دستگاه های اجرایی در امور پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101757872087.jpg ذره,بین,مجلس,بر,نحوه,هزینه,کرد,بودجه,,پژوهشی,دستگاه,های,اجرایی Icana

قاسم احمدی لاشکی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص ممنوعیت کاهش بودجه پژوهشی در دستگاه های اجرایی گفت: مصوبه اخیر یکی از اقدامات شایسته مجلس برای ترویج امور پژوهشی و تحقیقاتی در دستگاه های اجرایی بود که امید می رود که دستگاه های اجرایی در این مسیر قدم گذاشته تا سبب ارتقای عمکرد و کارایی در دستگاه های مذکور شود.

قاسم احمدی لاشکی

تحقق اهداف نقشه علمی کشور در گرو هزینه کرد دستگاه های اجرایی در امور پژوهشی

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بند "هـ" تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 1398 کل کشور مبنی بر ممنوعیت کاهش بودجه پژوهشی در دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف نقشه جامع علمی کشور، از سال های گذشته وجود داشته و در بودجه سال آینده این حکم نیز تنفیذ شده تا ادامه پیدا کند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس افزود: متاسفانه برخی از دستگاه های اجرایی از بودجه پژوهشی کاسته و آن را صرف هزینه های جاری می کردند که این اقدام، اقدامی ناشایست است؛ بنابراین این وضعیت باعث شد که تصمیمی جدی اتخاذ شود تا دستگاه های اجرایی اجازه برداشت از بودجه پژوهشی برای هزینه های جاری خویش را نداشته باشند.

وی تصریح کرد: در راستای بالا بردن راندمان کاری و عملکرد اداری و هم چنین ارتقای سطح علمی کشور، هرساله مجلس شورای اسلامی بودجه ای را در این جهت برای دستگاه های اجرایی تحت عنوان بودجه پژوهشی درنظر می گیرد که شایسته است که دستگاه های اجرایی این بودجه را برای انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی تخصیص دهند.

ممنوعیت کاهش بودجه پژوهشی در دستگاه های اجرایی تحت نظارت دقیق مجلس قرار دارد

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: ممنوعیت اعمال شده به طور قطع از جانب مجلس شورای اسلامی تحت نظارت قرار می گیرد و دستگاه های اجرایی موظف به انجام قانون می باشند و اگر دستگاهی از  بودجه های پژوهشی در جهت هزینه های جاری استفاده کند، در وهله اول شناسایی و سپس به مراجع قانونی معرفی خواهند شد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet