هدر موبایل
1397/12/11 18:16:05
سرویس فرهنگی
ابطحی عنوان کرد:

تزلزل خانواده‌ها مهمترین عامل افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در تهران از هر ۴ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود، تزلزل خانواده‌ها را مهمترین عامل افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان دانست.
تزلزل خانواده‌ها مهمترین عامل افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در تهران از هر 4 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود، تزلزل خانواده‌ها را مهمترین عامل افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg تزلزل,خانواده‌ها,مهمترین,عامل,افزایش,مصرف,مواد,مخدر,بین,دانش‌آموزان Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان گفت: عوامل متعددی در افزایش مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان دخیل است تا آنجا که سن اولین مصرف در میان نوجوانان به 13 سال رسیده و می‌توان گفت مهمترین عامل تزلزل خانواده‌ها است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که خانواده‌ها به هر دلیلی اعم از دعوای والدین، طلاق، اعتیاد پدر و مادر دارای آرامش نیستند، فرزندان از نظر روحی دچار مشکلات گسترده‌ای می‌شوند که پناه بردن به اعتیاد از جمله آن است.

سوداگران مرگ در کمین دانش‌آموزان

وی با بیان اینکه در تهران از هر 4 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود، ادامه داد: بلاتکلیفی موضوع تربیت فرزندان در شرایطی که پدر و مادر آنها از یکدیگر جدا شده‌اند، باعث می‌شود آنها برای پر کردن اوقات فراغت خود از خانواده دور شده و به صورت بدون نظارت وارد فضای جامعه شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین با اشاره به شأن ارزش‌ها، توضیح داد: زمانی در مدارس معلم پرورشی وجود داشت و کادر تربیتی مدرسه بیشتر دغدغه پرورش و تربیت فرزندان را داشتند که در حال حاضر جای این موضوع در مدارس خالی است و فضای آموزشی غیررسمی یعنی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی جایگزین نهادهای رسمی شده است.

وی به روحیه تنوع‌طلبی و لذت‌جویی نوجوانان اشاره کرد و افزود: نوجوانان در سنین بلوغ علاقه‌مند به تجربه این مسائل هستند و سوداگران مرگ نیز در کمین نشسته‌اند تا بازار فروش خود را تأمین کنند بنابراین چنین موادی را به راحتی در دسترس آنها قرار می‌دهند.

توجه به حیوانات به جای توجه به فرزند در اثر تهاجم فرهنگی غرب

ابطحی با بیان اینکه آموزش و پرورش رسالت اصلی خود را فراموش کرده، یکی از دلایل این امر را نبود بودجه و اعتبارات برای پرداخت حقوق معلمان و پرسنل خود دانست و گفت: نگاه درآمدزایی به موضوع آموزش و پرورش اعم از گسترش بی‌رویه مدارس غیرانتفاعی، برون سپاری به بخش خصوصی، خرید خدمات و امثالهم از عوامل اقتصادی این بحث است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنیان‌های خانواده تحت تاثیر تهاجم فرهنگی غرب و ارزش‌های غربی در حال فروپاشی است، افزود: به جای بحث توجه به فرزند، توجه به حیوانات اهمیت پیدا می‌کند و خانواده‌ها آنقدر که دغدغه خوراک و لباس فرزندان خود را دارند به مسائل روحی و تربیتی آنها توجه نمی‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet