هدر موبایل
1397/12/12 08:32:24
سرویس اجتماعی
افضلی:

برخی از پزشکان تمایل به فعالیت دائم در مناطق محروم ندارند

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برخی از پزشکان تمایل به فعالیت دائم در مناطق محروم را ندارند،گفت: چرا برخی از پزشکان در حیطه تخصصی‌شان فعالیت نمی‌کنند بنابراین این مسئله نیازمند آسیب شناسی و واکاوی است.
برخی از پزشکان تمایل به فعالیت دائم در مناطق محروم ندارند نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برخی از پزشکان تمایل به فعالیت دائم در مناطق محروم را ندارند،گفت: چرا برخی از پزشکان در حیطه تخصصی‌شان فعالیت نمی‌کنند بنابراین این مسئله نیازمند آسیب شناسی و واکاوی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100095991383.jpg برخی,از,پزشکان,تمایل,به,فعالیت,دائم,در,مناطق,محروم,ندارند Icana

نظر افضلی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حضور پزشکان در مناطق محروم کشور،گفت:‌ما با معضل کمبود پزشک درکشور به هیج وجه ممکن روبرو نیستیم بلکه برخی از پزشکان‌تمایلی به خدمات رسانی پایدار در مناطق محروم را ندارند.

 لزوم پذیرش داوطلبان  بومی در رشته‌های  پزشکی در مناطق محروم

نماینده مردم‌نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پذیرش  داوطلبان ورود به رشته های پزشکی با رتبه های پایین تراز دیگر مخاطبان در  مناطق محروم کشور   راهکاری اساسی برای  توسعه خدمات رسانی بهینه در حوزه بهداشت ودرمان است تصریح کرد: ما کمبود پزشک در حوزه بهداشت  ودرمان نداریم بنابراین مشکل اساسی این است که  برخی از پزشکان تمایل به مستقر شدن در مناطق محروم به طور ثابت و تا آخر دوره بازنشستگی  را ندارند.

 لزوم افزایش  تخصیص سهمیه بومی  برای پزشکان  در مناطق محروم کشور 

افضلی افزود: لزوم افزایش سهمیه اختصاصی بومی برای پذیرفته شدگان در مناطق محروم گامی است که می‌تواند مشکلات مناطق محروم را به  بهترین شکل  ممکن برطرف کند.

وی ادامه داد:برای جذب پزشکان و متخصصان در مناطق محروم  باید از دانشجویان پزشکی قبل از پذیرش  تعهد گرفته  شودکه پس از  فارغ التحصیلی  تنها در مناطق محروم به طبابت بپردازند. 

 عضو فراکسیون  تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه برخی از پزشکان تمایل به فعالیت دائم در مناطق محروم را ندارند یادآورشد: چرا برخی از پزشکان در حیطه  شغلی خود فعالیت نمی‌کنند بنابراین  این مسئله  نیازمند آسیب شناسی و واکاوی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet