شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/12/12 11:45:10
سرویس اجتماعی
امینی فرد تاکیدکرد:

کیفیت ملاک تجویز دارو برای بیمار سرطانی است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه کارآزمایی بالینی بر روی داروهای بیماران ضد سرطانی ایرانی عملیاتی شودو نتایج آن به طو ر شفاف برای مردم بازگوشد،گفت: ملاک تجویزدارو برای بیمار سرطانی خارجی یا داخلی نیست بلکه کیفیت شرط اساسی است.
کیفیت ملاک تجویز دارو برای بیمار سرطانی است عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه کارآزمایی بالینی بر روی داروهای بیماران ضد سرطانی ایرانی عملیاتی شودو نتایج آن به طو ر شفاف برای مردم بازگوشد،گفت: ملاک تجویزدارو برای بیمار سرطانی خارجی یا داخلی نیست بلکه کیفیت شرط اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105364495941.jpg کیفیت,ملاک,,تجویز,دارو,برای,بیمار,سرطانی,است Icana

 محمد نعیم امینی  فرد در  گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بیماران سرطانی در  کشور،گفت: بی انصافی است که اگر اعلام کنیم کاری برای بهبود خدمات رسانی به بیماران سرطانی و صعب العلاج انجام نشده است و این درحالی است که در اکثر مراکز استان ها و دانشگاه های علوم‌پزشکی مراکز غربالگری بیماری سرطان را دایره کردیم.

 نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:دستگاه‌های پیشرفته رادیو تراپی به کشور واردشده است و راهنمایی بالینی در ارتباط با بیماری سرطان نیز تدوین شده است  بنابراین می توان نتیجه گرفت اقدامات مناسبی  در این خصوص انجام شده است.

 وی ادامه  داد: اما این  مسئله  بدین معنا نیست که ما  با هیچ نوع مشکلی در زمینه درمان بیماری سرطان روبرو نیستیم  بلکه بدیهی است که بیمارانی که بیمارستان های دولتی مراجعه‌نمی‌کنند باید هرینه های بالایی را در بخش خصوصی  را متحمل شوند.

 امینی فرد افزود: در برنامه ششم‌توسعه تاکیدشده است که داروی خارجی که  مشابه داخلی دارد ، نباید توسط  پزشکان  تجویز شود  بنابراین در اصطلاح پزشکی فارموکوپی انجام شود اما در قبال بیماران سرطانی باید وضعیت به نوعی دیگر مد نظر  قرار بگیرد زیرا اگر پروسه درمانی داروهای خارجی برایرانی مقدم است،نباید تنها به سبب داخلی بودن ،داروهای ضد سرطان ایرانی را تجویزکنیم.

 افزایش  عود بیماری سرطان با  تجویز داروی بی کیفیت 

 وی ادامه داد:کارآزمایی بالینی بر داروهای بیماران ضد سرطانی ایرانی باید در قبال داروهای خارجی ضد سرطانی عملیاتی شود و نتایجش اعلام شود زیرا درمان بیماری سرطان مانند درمان دیگر بیماری های نیست زیرا ما زمانی که عدم موفقیت در درمان را به سبب نوع درمان داشته باشم با عود بیماری بطور  مسلم  روبرو می شویم  که این امر شانس موفقیت های بعدی در درمان سرطان را  با کاهش  روبرو می کند.

 نماینده  مردم ایرانشهر در  مجلس افزود:منابع ما در  حوزه بهداشت ودرمان  الزامی  است که به گروه های هدفی سوق داده شود که بالاترین نیازمندی درحوزه بهداشت ودرمان را دارند.

کارآزمایی بالینی بر  روی داروهای بیماران ضد سرطانی ایرانی  عملیاتی شود

نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس  با بیان اینکه کارآزمایی بالینی بر   روی داروهای بیماران ضد سرطانی ایرانی  عملیاتی شود نتایج آن به طو ر شفاف  بازگو شدیادآورشد: ملاک  تجویز دارو برای بیمار سرطانی خارجی یا داخلی نیست بلکه کیفیت شرط اساسی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet