هدر موبایل
1397/12/12 09:53:38
سرویس اجتماعی
کرد:

ایجاد سامانه برای دریافت نذورات باعث کاهش شدید کمک‌های مردمی می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، جمع‌آوری صندوق‌های صدقات را اقدامی غیرکارشناسی دانست و تاکیدکرد که مردم از پرداخت نذورات و کمک نقدی به محرومان از طریق سامانه استقبال نمی‌کنند و این روش باعث کاهش شدید کمک‌های مردمی می‌شود.
ایجاد سامانه برای دریافت نذورات باعث کاهش شدید کمک‌های مردمی می‌شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، جمع‌آوری صندوق‌های صدقات را اقدامی غیرکارشناسی دانست و تاکیدکرد که مردم از پرداخت نذورات و کمک نقدی به محرومان از طریق سامانه استقبال نمی‌کنند و این روش باعث کاهش شدید کمک‌های مردمی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703106263888891.jpg ایجاد,سامانه,برای,دریافت,نذورات,باعث,کاهش,شدید,کمک‌های,مردمی,می‌شود Icana

علی کرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از طرح جمع‌آوری صندوق‌های صدقات که معاون توسعه مشارکت‌‎های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در این رابطه گفته این صندوق‌ها از مناطق آسیب‌پذیر و منازل حذف شده و بجای آنها سامانه صدقه پیامکی ایجاد می‌شود، گفت: جمع‌آوری صندوق‌های صدقات کارشناسی‌شده نیست، به این دلیل که بسیاری از مردم به زیرساخت مخابراتی و اینترنتی را در اختیار ندارند و نمی‌توانند از طریق سامانه کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم از کمک نقدی به روش پرداخت از طریق سامانه استقبال نمی‌کنند، ادامه داد: هم‌اکنون اغلب مردم روستا، عشایر و ساکن اطراف شهرها تمایل دارند که مبالغی را تحت عنوان خیرات  پرداخت کنند که دسترسی به اینترنت ندارند و مردم ساکن شهرها کمتر به این موضوع توجه دارند.

مردم از پرداخت کمک‌های نقدی خیرخواهانه و نذورات از طریق سامانه استقبال نمی‌کنند

وی تصریح کرد: اغلب افراد به دلیل مشغله فکری فراموش می‌کنند که به کار خیر هم بپردازند و تنها در زمانی که صندوق‌های صدقات را در مسیر خود مشاهده می‌کنند به یاد ایتام، محرومان، زنان سرپرست خانوار،  خودسرپرست یا بدسرپرست مبالغی را در آنها می‌اندازند.

استقرار صندوق‌های صدقات در معابر کمک به محرومان را یادآور می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: استقرار صندوق‌های صدقات در خروجی‌های خارج از شهر نیز باعث می‌شود که رانندگان در زمان تردد از این مسیرها، کمک‌های نقدی خود به قشرمحروم جامعه را تحت عنوان خمس یا خیرات به این صندوق‌ها واریز کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر در جایی آسیبی در رابطه با صندوق‌های صدقات ایجاد شده است، باید این صندوق را از آن مناطق جمع‌آوری کنند، اما در کل صندوق‌های صدقات باید در مناطق آسیب‌پذیر وجود داشته باشد و اینکه بخواهند این صندوق‌ها را به طور کل جمع‌آوری کنند، اقدام کارشناسی‌شده‌ای نیست و باعث می‌شود که کمک‌های مردمی در این بخش با کاهش شدیدی مواجه شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet