هدر اصلی
1397/12/12 10:05:47
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی در تشریح نشست فراکسیون مستقلین با ظریف:

تشریح دلایل استعفای وزیر امور خارجه/ظریف سوء نیتی در استعفا نداشته

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از تشریح علت استعفای ظریف در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خبرداد.
تشریح دلایل استعفای وزیر امور خارجه/ظریف سوء نیتی در استعفا نداشته نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از تشریح علت استعفای ظریف در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109510451381.jpg تشریح,دلایل,استعفای,وزیر,امور,خارجه/ظریف,سوء,نیتی,در,استعفا,نداشته Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست امروز (یکشنبه 12 اسفندماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با وزیر امورخارجه، اظهار داشت: آقای ظریف در مورد اتفاقاتی که در سفر بشار اسد به ایران رخ داده بود، توضیحاتی ارائه کرد. هدف آقای ظریف صرفا این بوده است که اقتدار وزارت خارجه حفظ شود و منظور خاصی نداشته است. تصور می کرده شان وزارت خارجه رعایت نشده و اگر این رفتارها ادامه دار باشد و تبدیل به رویه شود با توجه به نقش وزارتخارجه در دفاع از مصالح کشور، در عرصه بین‌المللی دچار مشکلاتی خواهیم شد. ظریف تاکید دارد خطاهای دولت گذشته نسبت به وزارت خارجه نباید تکرار شود، وزارتخارجه باید از حقوق همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دفاع کند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی اف زود در عدم دعوت از ظریف نیت‌‎سوئی نبوده ولی ظریف اعتقاد دارد نادیده گرفتن وزارت خارجه عادی شده و با استعفایش خواست فضایی برای پایان دادن به آن وضعیت ایجاد کند. آقای ظریف از سوی سفرا، وزرا و مجموعه بدنه وزارتخارجه به شدت تحت فشار است زیرا احساس می‌کنند، نسبت به این وزارتخانه در خیلی از مسائل کم توجهی می شود و وزارتخارجه به دلیل  برخی موازی کاری‌ها مانند گذشته تاثیرگذار نیست.

وی افزود: پخش تصاویر روحانی و بشار اسد بدون حضور ظریف برای وزارتخارجه خوشایند نبوده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: در کل اکنون وضعیت آقای ظریف خوب است و با قدرت و تلاش به کار خود ادامه خواهند داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان از وزیر خارجه گله‌مند بودند؛ زیرا معتقدند در دور زدن تحریم‌ها این وزارتخانه می‌‍تواند موثرتر عمل کند که محمدجواد ظریف در این زمینه توضیحاتی ارائه داد. طریف می گوید می‌خواهیم تحریم‌ها را دور بزنیم اما وزارتخانه‌ها ترس عبور از خطوط قرمزها و دستگاه‌های نظارتی را دارند و قواعد و قوانین ما متناسب با شرایط تحریمی نیست و خطوط قرمز زیادی وجود دارد و از این حیث نگرانی‌‌هایی وجود دارد.

وی افزود: آقای ظریف به تحمیل 4 شکست آمریکا از ایران در صحنه‌های بین‌المللی اشاره کرد و اینکه حتی در یک جلسه شورای امنیت سازمان ملل، ترامپ شخصا ورود کرد و برای اولین بار در طول تاریخ روسیه قانع شد، تصمیم شورای امنیت را وتو کند.

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار داشت: ظریف توضیحاتی در خصوص اف‌ای‌تی‌اف ارائه کرد و توضیح داد که بعضی از کشورهایی که با ایران مراوده دارند، اعلام کرده‌اند که اگر اف‌ای‌تی‌اف تصویب نشود، نمی‌توانیم همکاری مان را با ایران ادامه دهیم.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: ظریف درباره مسائل خارجی، داخلی و ادامه راه گزارشی ارائه داد و بیان کرد وزارتخارجه با اقتدار به راه خود ادامه خواهد داد، وزیر خارجه صحبت‌های خوبی کردند که اگر از صدا و سیما پخش شود، در تلطیف فضای سیاسی موثر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet