خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/12 10:26:59
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

برگه های رأی برای انتخابات لیستی تغییر می کند

براساس مصوبه مجلس وزارت کشور موظف شد برگه های رأی برای انتخابات لیستی را به گونه ای مناسب تغییر دهد.
برگه های رأی برای انتخابات لیستی تغییر می کند براساس مصوبه مجلس وزارت کشور موظف شد برگه های رأی برای انتخابات لیستی را به گونه ای مناسب تغییر دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103401636150.jpg برگه,های,رأی,برای,انتخابات,لیستی,تغییر,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با ماده 6 این طرح با 147 رأی موافق، 58 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 6 این طرح؛ یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (۷ مکرر 4) به قانون الحاق می شود:

ماده ۷ مکرر 4- رأی دهندگان در هر استان می توانند به عنوان» یک فهرست رأی دهند، یا داوطلب با داوطلبان مدنظر خویش را اعم از منفرد یا از درون یک یا چند فهرست برای هر یک از حوزه های انتخابیه فرعی واقع در استان از بین نامزدهای مربوط به همان حوزه فرعی، به میزان کرسی های آن حوزه، انتخاب نمایند.

تبصره ۱- آرائی که صرفا به عنوان یک فهرست داده شده است، برای هر یک از داوطلبان آن فهرست یک رأی محسوب می شود

تبصره ۲- وزارت کشور موظف است برگه های رأی را به گونه ای طراحی و در اختیار رأی دهندگان قرار دهد که هر رأی دهنده در استان بتواند برای همه کرسی های نمایندگی حوزه های فرعی موجود در استان به صورت مجزا نماینده انتخاب کند. همچنین در برگه رأی، قسمتی جهت رأی به عنوان یک فهرست انتخاباتی موضوع این قانون تعیین می شود.

تبصره ۳- در صورتی که بیش از یک فهرست در برگه رأی درج گردد، صرفا عنوان نخست خوانده می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet