هدر اصلی
1397/12/12 10:58:36
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به اخطار فولادگر:

کاندیداها نباید در جریان انتخابات احضار شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قوه قضائیه باید به جرایم گروه‌ها و افراد در زمان انتخابات رسیدگی کند، افزود: اما کاندیداها نباید در جریان انتخابات احضار شوند.
کاندیداها نباید در جریان انتخابات احضار شوند رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قوه قضائیه باید به جرایم گروه‌ها و افراد در زمان انتخابات رسیدگی کند، افزود: اما کاندیداها نباید در جریان انتخابات احضار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102100718711.jpg کاندیداها,نباید,در,جریان,انتخابات,احضار,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی ماده (10) طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به اصل (156) قانون اساسی گفت: تخلف کاندیداها در جریان انتخابات باید به موقع مورد رسیدگی قرار گیرد و بعد از آن فایده‌ای ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه رسیدگی به تخلفات به بعد از انتخابات موکول شود دیگر فایده‌ای ندارد زیرا به تخلف باید در همان زمان رسیدگی کرد تا رأی مردم تباه نشود.

دکتر علی لاریجانی اخطار وی را وارد دانست و توضیح داد: تخلف انتخاباتی و جرایم دو سنخ است؛ زمانی مربوط به گروه و افرادی است که کار آنها جرم محسوب می‌شود که البته قوه قضائیه باید رسیدگی کند ولی نگرانی کنونی این است که نکند کاندیداها را احضار کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نباید این کار انجام شود تا فضا آزاد باشد. ولی به برخی کارها که جرم است باید رسیدگی و مطابق ضوابط قانونی با آن برخورد شود.

دکتر لاریجانی ضمن موافقت با این اخطار آن را به رأی نمایندگان مجلس گذاشت که از مجموع 230 نماینده حاضر در صحن علنی آنها با 97 رأی موافق، 81 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع آن را مغایر با قانون اساسی ندانستند.

به گزارش خانه ملت، در ماده (10) طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره شده بود که تخلفات و جرائمی که به وسیله نامزدها صورت می‌گیرد، پس از برگزاری انتخابات، در شعب رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی در مراکز استانها رسیدگی می شود.

بر اساس اصل (156) قانون اساسی وظایف و مسئولیت‌های قوه قضائیه تعریف شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet