هدر اصلی
1397/12/12 11:49:07
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی"

شفاف‌سازی باید محور اصلی کشور قرار بگیرد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شفاف‌سازی باشد، زندگی نیز به سمت ساده‌زیستی و ساده پوشی خواهد رفت و افرادی که محور اختلاس، فساد و رانت هستند، خود به خود شناخته می‌شوند.
شفاف‌سازی باید محور اصلی کشور قرار بگیرد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شفاف‌سازی باشد، زندگی نیز به سمت ساده‌زیستی و ساده پوشی خواهد رفت و افرادی که محور اختلاس، فساد و رانت هستند، خود به خود شناخته می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103836611376.jpg شفاف‌سازی,باید,محور,اصلی,کشور,قرار,بگیرد Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: اگر بخواهیم یک الگوی واقعی برای زندگی خود، فرزندان و نسل جوان کشور انتخاب کنیم چیزی جز فاطمی شدن نیست و این با تاسی از سیره و سبک زندگی حضرت زهرا و ساده‌زیستی و زهد ایشان است. ابعاد شخصیتی حضرت زهرا 2 محور فردی و اجتماعی است. مقام معظم رهبری نیز به ساده زیستی و عدم اشرافی‌گری اشاره کردند که می‌توان این سبک را به بعد فردی حضرت زهرا ارتباط دهیم که چگونه با زهد و ساده زیستی زندگی کردند. زهد ایشان این بود که در شب عروسی لباس خود را به یک فرد مستمند هدیه می‌کنند و یا در ارتباط با سبک زندگی اجتماعی این حضرت خطبه فدکیه ایشان است.

حفظ وحدت و همبستگی یک ضرورت ملی است تا از این طریق بتوانیم بر مشکلات اقتصادی فائق آییم

ساده‌زیستی برای بانوان می‌تواند با تاسی از زندگی حضرت زهرا باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ما در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و اگر مقام معظم رهبری به سبک زندگی اسلامی و ساده زیستی تاکید می‌کنند  و یا می‌گویند که  یکی از سبک‌های زندگی باید ساده‌زیستی باشد، با الهام  از آیات قرآن کریم و با تاسی از زندگی ائمه اطهار است که برای بانوان نیز این تاسی می‌تواند سبک و سیره زندگی حضرت زهرا باشد و آن بعد فردی برای ساده‌زیستی و بعد اجتماعی که شامل مشارکت‌هایی است که ایشان مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی داشتند و پیامبر اکرم (ص) به ایشان لقب ام‌ابیها یعنی هم همسر خوب و هم مادر خوب و یک فرزند ایده‌آل برای پدرشان بودند را دادند.

وی ادامه داد: به هر حال ما باید از قرآن تاسی کنیم و از زندگی ائمه‌اطهار الگو بگیریم. اگر این اتفاق بیفتد، شکاف طبقاتی از بین می‌رود. اگر به اول انقلاب و زمان جنگ برگردیم به یاد می‌آوریم که هم مسئولان و هم مردم نگاه ساده‌زیستی و ساده‌پوشی به همراه قناعت و جلوگیری از اسراف را داشتند. نگاه ما باید به شرایطی که مردم به قرآن و زندگی ائمه اطهار تاسی داشتند، برگردد. این فاصله‌ها بسیار کم بود اما اکنون بسیار زیاد شده است.

ساده‌زیستی باید همراه مبارزه با اختلاس و رانت باشد

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه چنانچه امروز بنده به عنوان مسئول رعایت نکنم، قطعا مردم نیز از بنده الگو می‌گیرند، تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود که فاصله بین مردم و حاکمیت و مردم و دولت ایجاد می‌شود و اگر بنده به ساده‌زیستی تاکید دارم یعنی باید با فساد، اختلاس و رانت مبارزه کرد.

شفاف‌سازی باید محور اصلی کشور قرار بگیرد

اولاد قباد با تاکید بر اینکه شفاف‌سازی باید محور اصلی کشور قرار بگیرد، گفت: اگر شفاف‌سازی باشد، زندگی نیز به سمت ساده‌زیستی و ساده‌پوشی خواهد رفت و افرادی که محور اختلاس، فساد و رانت هستند، خود به خود شناخته می‌شوند و هم مردم و دولت و حاکمیت می‌توانند برای آنها تصمیم بگیرند.

وی با اشاره به سبک زندگی در شرایط تحریم افزود: بنده یک مقایسه‌ای با زمان جنگ تحمیلی کردم. در آن زمان شرایط بسیار سختی داشتیم و مورد تحریم قرار گرفته بودیم و 8 سال جنگ تحمیلی را داشتیم و حداقل امکانات و تجهیزات جنگی را داشتیم اما مهمترین چیزی که وجود داشت، اعتقاد و همدلی مردم به خدا و همراهی مردم بود که توانستند با همراهی و همبستگی ملی در برابر یک جنگ نابرابر موفق و پیروز باشند و این پیروزی این بود که یک وجب از خاک کشور را با حداقل امکانات از دست ندادیم و با تاکید بر اراده ملت و اعتقاداتی که مردم به خداوند، ائمه اطهار، باورها و ارزش‌ها داشتند باعث شد که جنگ را از سر بگذرانیم  و یک وجب از خاک کشور را از دست ندهیم.

باید وحدت و همبستگی ملی را حفظ کنیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در یک شرایط جدید اقتصادی هستیم، باید وحدت و همبستگی ملی را حفظ کنیم و این یک ضرورت ملی است و از تمام ظرفیت‌ها و شخصیت‌های اثرگذار و همچنین از تمام افرادی که خیرخواه جمهوری اسلامی هستند،  برای برون رفت از این شرایط بهره‌مند شویم و استفاده کنیم.

با نگاه انسان دوستانه می‌توانیم در برابر تحریم‌ها بایستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: به نظر بنده اگرچه مورد تحریم از خارج از کشور قرار گرفتیم اما باید همه دست به دست هم دهیم. افرادی که به دنبال احتکار می‌روند و اخلال‌گر اقتصادی هستند باید نگاه انسان دوستانه خود را به هم وطنانشان درباره دارو و کالاهای اساسی داشته باشند و سعی کنند تا نگاه عدالت محوری و انسان دوستی داشته باشند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چنانچه نگاه عدالت‌طلبی و انسان دوستانه داشته باشیم، قطعا می‌توانیم در برابر این تحریم‌ها نیز ایستادگی و مقاومت کنیم که ان‌شاءالله شرایط برای کشورمان رو به بهبود قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet