هدر موبایل
1397/12/12 15:13:54
سرویس اقتصادی
جمالی نوبندگانی:

چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نمایندگان خانه ملت با ثابت نگه داشتن قیمت بنزین میان وضعیت بد و بدتر، بد را انتخاب کردند چراکه در شرایط اقتصادی کنونی چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست.
چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نمایندگان خانه ملت با ثابت نگه داشتن قیمت بنزین میان وضعیت بد و بدتر، بد را انتخاب کردند چراکه در شرایط اقتصادی کنونی چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101766875690.jpg چاره‌ای,جز,ثابت,نگه,داشتن,قیمت,بنزین,نیست Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص مخالفت مجلس با چند نرخی شدن قیمت بنزین در پی بررسی لایحه بودجه سال 98، گفت: باید پذیرفت قیمت بنزین در ایران نسبت به کشورهای همسایه ارزان‌تر است و این ارزانی در داخل کشور افراد بسیاری را در مرزهای غربی، شرقی و حتی جنوبی به قاچاق بنزین ترغیب می‌کند چراکه می‌توانند این محصول را در مرزها تا 8 برابر قیمت به فروش برسانند.

قیمت بنزین در ایران نسبت به کشورهای همسایه ارزان‌تر است و این ارزانی افراد بسیاری را به قاچاق بنزین ترغیب می‌کند چراکه می‌توانند این محصول را در مرزها تا 8 برابر قیمت  به فروش برسانند

روزانه 10 تا 15 میلیون لیتر در کشور بنزین قاچاق می‌شود

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق برخی از آمارها روزانه 10 تا 15 میلیون لیتر در کشور بنزین قاچاق می‌شود، افزود: این میزان از قاچاق را باید از عوارض عدم عرضه بنزین به قیمت واقعی در کشور دانست، اما تجربه نشان داده با کمترین افزایش قیمت بنزین، سوءاستفاده‌گران با ملتهب کردن جامعه به لحاظ روانی، تورمی را بر روی تمام کالاها به ویژه کالاهای اساسی مردم سوار می‌کنند.

مجلس با ثابت نگه داشتن قیمت بنزین میان وضعیت بد و بدتر، بد را انتخاب کرد/چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست

وی با تاکید براینکه مجلس طی مخالف با افزایش و چند نرخی شدن قیمت بنزین میان وضعیت بد و بدتر، وضعیت بد را انتخاب کرد، تصریح کرد: درواقع باوجود آگاهی نسبت به عوارض تثبیت قیمت بنزین اما به دلیل بیداد کردن تحریم‌ها و تحمیل فشارهای اقتصادی بسیار ازسوی دشمن به کشور، چاره‌ای جز ثابت نگه داشتن قیمت بنزین نیست.

اضافه شدن حتی یک ریال به قیمت بنزین، ده ها ریال تورم به بار می‌آورد

جمالی نوبندگانی با اعتقاد به اینکه نمایندگان باوجود آگاهی نسبت به ضررهای این تثبیت قیمت، نخواستند فشارهای بیشتر اقتصادی به مردم وارد کنند، ادامه داد: اضافه شدن حتی یک ریال به قیمت بنزین، ده‌ها ریال تورم به بار می‌آورد.

پمپ بنزین

باید با فرهنگ‌سازی به مردم اسراف نکردن سوخت و انرژی را آموخت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی معتقد است در شرایطی که قیمت بنزین ارزان است باید با فرهنگ‌سازی به مردم اسراف نکردن سوخت و انواع انرژی را آموخت و از طرفی باید برای کاهش قاچاق نظارت دستگاه‌های نظارتی افزایش یابد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet