هدر موبایل
1397/12/13 09:20:05
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای شکوفایی استعداد دانش آموزان

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم ترویج داستان نویسی و خاطره نویسی در ایام نوروز برای دانش آموزان تاکید کرد.
تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای شکوفایی استعداد دانش آموزان عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم ترویج داستان نویسی و خاطره نویسی در ایام نوروز برای دانش آموزان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109080690420.jpg تعطیلات,نوروزی,بهترین,فرصت,برای,شکوفایی,استعداد,دانش,آموزان Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و تکالیف داده شده توسط مدارس به دانش آموزان در این ایام گفت: دانش آموز باید بتواند از ایام تعطیلات نوروزی تحت عنوان اوقات فراغت استفاده کند البته نباید اوقات فراغت ، میان آموخته های دانش آموز فاصله ایجاد کند که می توان از پیک نوروزی به عنوان یکی از راهکارهای مناسب در این منظور نام برد و حتی مشق های متعادل و مرور درس ها نیز از راهکار های مناسب می باشد.

فرهاد فلاحتی

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش و پرورش اعلام کرده که درصدد حذف پیک نوروزی است و قصد دارد موارد دیگری را جایگزین پیک نوروزی کند که به طور مثال از داستان نویسی و خاطره نویسی نام برده می شود که سبب تقویت قدرت نوشتاری، دیداری و شنیداری خواهد شد که می توان گفت جایگزین مطلوبی است.

استفاده از روش های نوین جایگزین روش های سنتی در ایام نوروز

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: آموزش و پرورش باید از تمام استعداد های دانش آموزان استفاده کند و تنها از روش های سنتی که باعث هدررفت وقت دانش آموزان می شود، استفاده نکند. در گذشته مشق های طولانی در ایام نوروز به دانش آموزان تکلیف می کردند که غالبا دانش آموزان این تکالیف را نمی نوشتند یا اینکه دیگران کمک می کردند و حتی از روش های نامناسبی استفاده می کردند که اول تعطیلات و یا آخر تعطیلات در یک روز می نوشتند که از هر لحاظ هیچ بازدهی برای دانش آموزان نداشت.

وی بیان کرد: متاسفانه در گذشته به دلیل نبود برنامه ای مشخص، افراط و تفریط در تعطیلات ایام نوروز وجود داشت که آموزش و پرورش باید از روش های سنتی پرهیز کرده و به سمت روش های نوین روی آورد که سبب شود دانش آموزان با انگیزه فراوان به سمت مسائل آموزشی و تربیتی در این ایام روی آورده تا برای آنها سودمند و هدفمند باشد.

عکس برداری و نقاشی از مناظر؛ راهکاری مناسب برای ایام نوروز دانش آموزان

فلاحتی تصریح کرد: اگر دانش آموزان با علاقه و میل خود تکالیف داده شده توسط مدارس را انجام دهند، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد که البته باید گفت نباید مدارس به طور منحصر از داستان نویسی و خاطر نویسی استفاده کنند؛ چرا که این مورد تنها یکی از موارد کاربردی است و باید از موارد دیگر از جمله عکس برداری از مناظر و نقاشی کردن از طبیعت نیز می تواند یکی از موارد مناسب برای تعطیلات ایام نوروز باشد.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید تلاش کند که دانش آموزان را از محیط گرم خانواده دور نکند و با دادن تکالیف سخت سبب هدررفت اوقات فراغت دانش آموزان و هم چنین استعداد های آنها شود، بنابراین باید با زمینه سازی های مناسب و استفاده از روش های نوین باعث ایجاد اوقاتی شاد و مرفه برای دانش آموزان در ایام نوروز شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet