هدر موبایل
1397/12/12 11:58:06
سرویس صحن
حاتمیان در نطق میان دستور:

نیازمند برنامه‌ریزی حکیمانه بدور از هیجانات زودگذر سیاسی هستیم

نماینده مردم درگز در مجلس گفت: در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی نیازمند برنامه ریزی حکیمانه بدور از هیجانات زودگذر سیاسی هستیم.
نیازمند برنامه‌ریزی حکیمانه بدور از هیجانات زودگذر سیاسی هستیم نماینده مردم درگز در مجلس گفت: در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی نیازمند برنامه ریزی حکیمانه بدور از هیجانات زودگذر سیاسی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201610100424933039.jpg نیازمند,برنامه‌ریزی,حکیمانه,بدور,از,هیجانات,زودگذر,سیاسی,هستیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالله حاتمیان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل (ره)، گفت: به کوری چشم بدخواهان به همراه خیل عظیم مردم و جوانان رشید کشور چهلیمن سالگرد انقلاب را جشن گرفتیم. در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی نیازمند برنامه ریزی حکیمانه بدور از هیجانات زودگذر سیاسی هستیم.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورمان ایران باید در تمام سطوح بر پایه تدبیر و عقل اداره شود و معیشت و اداره جامعه به دور از برخوردهای سلیقه ای و عقده گشایی های فردی و خانوادگی مورد توجه دولت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: ضمن رعایت و اجرای کامل فرمایشات رهبر انقلاب در بیانیه تاریخی گام دوم لازم است مردم، مسئولان نظام، دولت و مجلس دست در دست هم در مورد مشکلات فراوان از جمله اصلاح نظام بانکی و ریشه کنی ربا خانمان سوز و ضد تولید، توجه بیش از پیش دولت به انضباط مالی، خودداری از هزینه کرد ارزش های اسلام و انقلاب در چالش های اجتماعی، سیاسی و جریانی، عدم همنوایی با دشمنان در هر سطحی، مبارزه با انواع فساد، تعیین تکلیف شرکت های خصولتی، اصلاحات اساسی در سیاست های خارجی به ویژه در حوزه کشورهای دوست و همسایه به منظور کنترل تنش های بین المللی، ساختارمند کردن قواعد سیاسی و حکمرانی از جمله ایجاد احزاب و تشکل ها، متوقف کردن تخریب محیط زیست و طبیعت از طریق فرهنگ سازی عمومی و تشدید نظارت های قانونی، شفاف سازی قواعد فرهنگی و سبک زندگی، جهت گیری مناسب در مورد سرمایه گذاری خارجی و تلاش برای همراهی با ساختارهای بین المللی اقتصاد و ایجاد امنیت ذهنی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، توجه بیش از پیش به ظرفیت های توسعه ای و تاریخی کشور تعیین تکلیف کنند و تصمیمات سخت و تاریخی اتخاذ کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو، افزود: بیش از 40 درصد از روستاهای شهرستان درگز گازرسانی نشده اند و ساکنان مردم مظلوم میانکوه و روستهای دیگر در حدود 8 ماه فصل سرما بخش زیادی از درآمد خود را صرف گرمایش می کنند از این رو باید گازرسانی شود.

حاتمیان خطاب به وزیران جهادکشاورزی و نیرو، گفت: اجرای شبکه انتقال و آبیاری اراضی پایین دست سد ده ساله درونگر، همچنین سد ابیورد را در برنامه عملیاتی وزارتخانه قرار دهید.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر صمت، تصریح کرد: تاکنون علی رغم قابلیت های شگفت انگیز حوزه انتخابیه درگز هیچ سرمایه گذاری دولتی برای اشتغال در زمینه معادن، صنایع و تجارت انجام نشده است؛ تشکیل کارگروه ویژه ای برای شناسایی ظرفیت های این منطقه خواسته مردم است.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اظهار کرد: اقدامات سازمان میراث فرهنگی برای حمایت از فرهنگ کشور کم نظیر است؛ با توجه به ظرفیت های تاریخی در درگز تهیه طرح مطالعاتی و ایجاد بسترهای سرمایه گذاری باید در دستورکار باشد.

جاده درگز – قوچان هزینه های جانی، مالی و زمانی برای ساکنان شهرستان درگز دارد

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: جاده درگز – قوچان هزینه های جانی، مالی و زمانی برای ساکنان شهرستان درگز و ترانزیت کشور ایجاد کرده است؛ سالانه بیش از 80 میلیون کیلیومتر مسیر کوهستانی زائد طی می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: با احداث تونل الله اکبر 65 کیلومتر مسیر گردنه ای و خطرناک حذف می شود. تبادلات فرهنگی و اقتصادی ایران و آسیای میانه چند برابر می شود از این رو باید برای تکمیل این پروژه ملی تامین اعتبار صورت بگیرد.

حاتمیان خطاب به وزیر بهداشت و درمان، گفت: کمبودهای بهداشتی و درمانی خصوصا کمبود پزشکان در درگز مردم را دچار مشکل کرده است؛ سطح شاخص های بهداشتی و درمانی درگز در حدود 50 درصد شاخص های کشور است لذا باید این دغدغه ها و کمبود ها برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: با توجه به اینکه مرکز شهرستان درگز مرزی است، تخصیص حق نوار مرز به کلیه شهروندان مورد انتظار است.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر قابلیت های تاریخی از جمله عید نوروز را برای تقویت همبستگی با کشورهای همسایه و افزایش حاشیه امنیت استراتژیک ایران بکار گرفته شود بسیاری از مسائل اقتصادی و امنیتی قابل حل خواهد بود.

وی خطاب به رییس جمهور آمریکا، ادامه داد: ملت ایران با تاریخی درخشان همواره در طول تاریخ حامی مظلومان بوده است، اولین منشور حقوق بشر توسط ایرانیان نوشته و اجرایی شده است. بسیاری از ادیان و اقوام جهان بقا خود را مدیون بلند اندیشی و انسان دوستی ایرانیان می دانند.کشورهای استعمارگر اگر سایه شوم استسمار و استعمارگری خود را از کشورهای دنیا کم کنید مردم راه خود را پیدا می کنند؛ تاریخ وحشیگریتان در نسل کشی سرخ پوستان، برده داری مخوف سیاه پوستان، برهم زنی نظم و امنیت کشورهای خاورمیانه را هرگز فراموش نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet