خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/12 12:35:48
سرویس صحن
خدری در نطق میاندستور مطرح کرد:

بیکاری 800 نفر از کارکنان عسلویه در آستانه حضور رئیس جمهور در بوشهر

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بیکاری ۸۰۰ نفر از کارکنان سابقه دار عسلویه در آستانه حضور رئیس جمهور در بوشهر، گفت: این اقدام به صورت غیرمستقیم زندگی ۵ هزار نفر را متأثر کرده است.
بیکاری 800 نفر از کارکنان عسلویه در آستانه حضور رئیس جمهور در بوشهر نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بیکاری 800 نفر از کارکنان سابقه دار عسلویه در آستانه حضور رئیس جمهور در بوشهر، گفت: این اقدام به صورت غیرمستقیم زندگی 5 هزار نفر را متأثر کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705108716356568.jpg بیکاری,800,نفر,از,کارکنان,عسلویه,در,آستانه,حضور,رئیس,جمهور,در,بوشهر Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میاندستور خود ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: بر خود وظیفه می‌دانم از همکارانم برای حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه در راستای بررسی بودجه سال 98 صمیمانه قدردانی کنم و از دولت تقاضا دارم در جهت اجرای آن در سال 98 با جدیت تمام و بهره گیری از همه ظرفیت‌های اجرایی تلاش نماید.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از حضور پر شور مردم در ایام الله دهه فجر به ویژه در راهپیمایی 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را بدون تأثیرپذیری از شرایط سخت اقتصادی، عنوان کرد: این حضور علاوه بر مأیوس کردن دشمن تکلیف کار را بر مسئولین کشور سخت تر کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: به دلیل اقدامات و خدماتی قابل توجه برای تأمین رفاه مردم حوزه‌‎ اتنتخابیه‌‎ام از استاندار ساعی و سخت کوش بوشهر قدردانی می‌کنم. انقلاب اسلامی در حال چهلمین سال پیروزی خود را پشت سر گذاشت که مستکبران خیال باطلی در سر داشتند اما ارادتمندان و دوستانش در سراسر جهان امیدوارنه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره کننده همواره سربلند دیده‌اند.

وی افزود: در چنین نقطه عطفی رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روش هوشمندانه به تبیین دستاوردهای شگرف انقلاب اسلامی پرداخته و توصیه‌های اساسی به منظور جهادی بزرگ برای ساختن ایرانی اسلامی و بزرگ ارائه فرمودند. بیانه گام دوم انقلاب خطاب به مردم ایران به ویژه جوانان و مسئولین است که به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و فصل جدید حیات جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد.

خدری ادامه داد: مشکلات اساسی جوانان کشور، مشکل بیکاری که اساس آسیب‌های اجتماعی است، بوده و هدر رفت این سرمایه اجتماعی بر هیچ مسئولی پوشیده نیست. این در حالی است که به جای ایجاد بستر اشتغال، متأسفانه از جانب دست اندرکاران صنعت نفت در منطقه عسلویه که در شرف افتتاح چهار بخش آن توسط رئیس جمهور هستیم، تعداد حدود 800 نفر با وجود سوابق چندین ساله کاری و تعریف زندگی شخصی از کار بیکار و مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه این تصمیم زندگی 5 هزار نفر را متأثر می‎سازد، گفت: ضرورت دارد وزیر نفت شخصا به این موضوع ورود کند و در جهت حل این موضوع اقدام عاجل کند.

وی خطاب به رئیس جمهور و هیأت دولت، وضعیت معیشتی را متناسب با شأن مردم ارزیابی نکرد و گفت: نیاز است در این شرایط رویکردی متفاوت داشته باشیم و از ظرفیت‎‌های اقتصادی، صنعتی و ثروت‌‎ها به بهترین نحو استفاده شود. وکلای ملت ما که امروز فریاد رسا و صدای گویای مردم هستیم تا به امروز به دلیل عدم مدیریت درست منابع نیمی از موکلان ما زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

خدری با تأکید بر اینکه امروز باید نگرانی ما این باشد که به خط مرگ نزدیک نشویم، گفت:راهبرد تقویت اقتصاد جز اتکا به فرمایشات رهبری میسر نخواهد بود و در این رهگذر بسته اقتصاد مقاومتی می‌تواند کاملا راهگشا باشد.

خدری در پایان افزود: در آستانه ماه مبارک رجب مطالبی را در قالب دعا عرضه می‌‎کنم:

خدایا قوتی بخشای بر من تا که بتوانم به منزلگاه آسایش رسانم این امانت را

مرا یا رب؛ زبانی آتشین فرما که غیر از حق نمی‌گوید و پایی که از عذاب خارها هرگز نمی‌نالد و گر خونین شود جز در مسیر  حق نمی‌پوید

خداوندا به من دستی عطا فرما که در پیمان این مردم بمانم تا توان دارم، به مردم نیستم بیگانه، من خود در کوچه پس کوچه‌های فقر بالیدم شکایت‌‎ها شنیدم، دردها دیدم که سنگین است بار اعتماد مردم شهرم. حرامم باد، حرامم باد اگر یک دم ز خاطر برده باشم فکر و یاد مردم شهرم.

خداوندا مدد فرما که فریاد رسای مردمم باشم، سکوت اندیشه من نیست، می‌‎خواهم صدای مردمم باشم. لبان کودکانش را پر از لبخند می‌‎خواهم، همیشه مردمانش را سعادتمند می‌خواهم.

بر این شب، بار الهی مژده صبح امیدم کن؛ خدایا رو سفیدم کن، خدایا رو سفیدم کن./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet