هدر موبایل
1397/12/12 12:51:43
سرویس صحن
عبادی در نطق میان دستور:

مسئولان پرداخت کننده حقوق های نجومی افزایش حقوق افراد کم درآمد را اجرا کنند

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس از دولت خواست که همانگونه که حقوق های نجومی را توجیه کرده افزایش حقوق های کم درآمدها را توجیه کرده و همانگونه که حقوق های نجومی را پرداخت کرده اند افزایش حقوق های کم درآمدها را پرداخت کنند.
مسئولان پرداخت کننده حقوق های نجومی افزایش حقوق افراد کم درآمد را اجرا کنند نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس از دولت خواست که همانگونه که حقوق های نجومی را توجیه کرده افزایش حقوق های کم درآمدها را توجیه کرده و همانگونه که حقوق های نجومی را پرداخت کرده اند افزایش حقوق های کم درآمدها را پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106185147139.jpg مسئولان,پرداخت,کننده,حقوق,های,نجومی,افزایش,حقوق,افراد,کم,درآمد,را,اجرا,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  سیدمحمدباقر عبادی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده منشوری ارزشمند و پرمحتوا است، گفت: این بیانیه چراغ راهی را فراروی همه ما قرار داده است و قوای سه گانه باید نسبت به اجرای آن و اتخاذ راهکارهای اجرایی آن اقدام کنند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت و قوه قضاییه باید هیئت هایی را برای پیگیری و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب مشخص کنند، افزود: کمیسیون های مجلس باید به صورت ویژه به این موضوع پرداخته و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی از مصوبات همانند توجه خاص  به حقوق کسانی که حقوق آنها پایین است از اهمیت فراوانی برخوردار است که جای تاسف دارد برخی مسئولان در دولت که حقوق های نجومی را توجیه و از آن دفاع می کردند امروز اعلام می کنند که دولت نمی تواند به مصوبه مجلس برای افزایش حقوق افراد کم درآمد عمل کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شما چکاره هستید که می گویید به مصوبه مجلس عمل نمی کنیم، اظهار داشت: دولت موظف به اجرای قانون مجلس است و چنین اظهاراتی مشخص می کند که آقایان درد مردم را درک نمی کنند لذا باید گفت اگر خیری به مردم نمی رسانید حداقل همانگونه که با حقوق های نجومی برخورد کردید با کارگران و کسانی که حقوق های کم درآمد دریافت می کنند برخورد کنید.

همانگونه که حقوق های نجومی را توجیه کردید افزایش حقوق های کم درآمدها را توجیه کنید

وی خطاب به دولت، افزود: همانگونه که حقوق های نجومی را توجیه کردید افزایش حقوق های کم درآمدها را توجیه کرده و همانگونه که حقوق های نجومی را پرداخت کرده اید افزایش حقوق های کم درآمدها را پرداخت کنید.

عبادی منضبط کردن شرکت های دولتی و پرداختی های آن ها، موظف کردن دولت به پرداخت حقوق های حق التدریسان، شرکتی ها و غیره به صورت ماهیانه، تامین منابع قالیبافان و تامین هزینه درمانی ایثارگران و رزمندگان معسر را از جمله مصوبات دیگر مجلس عنوان کرد که در لایحه بودجه سال 98 درج نشده بود.

وی همچنین از اولویت دادن خراسان جنوبی برای گازرسانی به این استان تشکر کرد و ادامه داد: دولت باید تورم را مدیریت کند چرا که برخی از تورم مربوط به تحریم ها نبوده بلکه مربوط به سوءمدیریت دولت و به ویژه مدیریت قبلی بانک مرکزی بود لذا دولت باید به واسطه تورم ایجاد شده پاسخگوی مردم باشد چرا که مردم امروز به شدت از تورم و فشار اقتصادی در رنج هستند و استخوان های آن ها در حال خرد شدن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه چرا کالاهای مورد نیاز مردم همانند گوشت به نحو صحیح به دست آن ها نمی رسد، تاکید کرد: در دوران جنگ سیستم الکترونیکی و امکانات کنونی وجود نداشته اما مایحتاج مردم بهتر توزیع می شد لذا چرا دولت امروز از مدیریت آن اظهار عجز می کند و چرا جلوی مجلس را برای ارائه طرح در این زمینه گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کوتاهی های دولت که سبب ایجاد صف های طولانی و ناراحتی مردم می شود، قابل بخشش نیست، افزود: این عملکرد به معنای تدبیر نبوده و به مردم امید نمی دهد لذا باید در اینگونه تصمیم ها تجدیدنظر صورت گیرد.

عبادی با طرح این سوال که چرا زمانی که مقام معظم رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، شعاری عمل شد، ادامه داد: هرچه افتتاح صورت گرفته عنوان می شود در راستای اقتصاد مقاومتی است در حالی که گاهی ربطی به اقتصاد مقاومتی نداشته و واقعیت این است که برخی به قدری دل به غرب بسته بودند که در دل به اقتصاد مقاومتی می خندیدند و آن را جدی نمی گرفتند و امروز که نامردی غرب را دیده اند زمان از دست رفته است.

وی خطاب به مسئولان دولت تصریح کرد: چرا فرمایش های مقام معظم رهبری را جدی نگرفتید و تصور می کردید که آمریکا و اروپا را بهتر از رهبری می شناسید و امروز طرفداران غرب باید به واسطه اعتماد به آمریکا و اروپا و خوش بینی نسبت به آن ها استغفار کنند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده مخالف استعفای آقای ظریف بودم، افزود: وزیر امور خارجه باید بماند وکاری را که آغاز کرده به پایان برساند اما بنده می توانم از آقای ظریف بپرسم که چرا زمان سفر بشار اسد که جشن پیروزی مقاومت محسوب می شد استعفا داده و این سفر را تحت شعاع قرار داده است.

جاده های استان خراسان جنوبی وضعیت مناسبی ندارد

وی خطاب به ظریف ادامه داد: شما چند ماه بود که به واسطه اختلاف با برخی از اعضای دولت به دنبال کناره گیری بودید لذا بنده چگونه باور کنم که به عنوان دیپلمات کارکشته مسئله حساسیت سفر بشار اسد به ایران را درک نکردید.

عبادی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جاده های استان خراسان جنوبی وضعیت مناسبی نداشته و در این استان یک کیلومتر آزادراه وجود ندارد و جاده های مهمی همانند جاده بیرجند به قائن دو بانده نشده که با توجه به وجود معادن و جایگاه ترانزیتی استان خراسان جنوبی راه آهن اهمیت زیادی برای استان داشته اما مشخص نیست چرا ساخت راه آهن به کندی انجام می شود لذا وزیر راه و شهرسازی باید از تمام ظرفیت های موجود برای ساخت این پروژه ملی، فراملی و فرامنطقه ای استفاده کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه باید نسبت به ساخت مرکز درمانی در شمال شهر بیرجند و بیمارستان شهرستان خوسف تسریع شود، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در ساخت مرکز درمانی تامین اجتماعی شمال شرق که به تصویب رسیده جدیت به خرج دهد و علت تاخیر در آغاز این پروژه مهم در منطقه شمال شهر که مردم آن ها غالبا از سطح متوسط پایین تر هستند، چیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet