هدر موبایل
1397/12/12 15:36:00
سرویس استان ها
اسماعیلی مطرح کرد:

پیگیری نمایندگان شمال کشور برای جلوگیری از انتقال آب دریای خزر

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران، با بیان اینکه با انتقال آب دریای خزر جنگل های مازندران، گلستان و گیلان تخریب می‌شود، گفت: نمایندگان شمال کشور پیگیری های لازم برای جلوگیری از انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را انجام می دهند.
پیگیری نمایندگان شمال کشور برای جلوگیری از انتقال آب دریای خزر رییس مجمع نمایندگان استان مازندران، با بیان اینکه با انتقال آب دریای خزر جنگل های مازندران، گلستان و گیلان تخریب می‌شود، گفت: نمایندگان شمال کشور پیگیری های لازم برای جلوگیری از انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را انجام می دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104070452753.jpg پیگیری,نمایندگان,شمال,کشور,برای,جلوگیری,از,انتقال,آب,دریای,خزر Icana

علی اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت در 5 بخش از لایحه بودجه ردیف هایی برای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی پیش‌بینی کرده است، گفت: نمایندگان استان مازندران و استان های شمالی جلسات مختلفی برگزار کردند تا مانع این اقدام شوند و از سوی دیگر با فعالان محیط زیست جلسات مختلفی تشکیل شد تا بتوان راهکاری برای مدیریت این موضوع پیدا کند.

عضو کیمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق نمایندگان استان‌های شمالی تلاش کردند تا پیشنهاد انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را حذف کنند، افزود: پیشنهاد حذف در کمیسیون تلفیق رای نیاورده و با 2 رای کمتر از حد موردنیاز این موضوع مصوب نشد و پس از آن تلاش های زیادی در صحن علنی مجلس صورت گرفت تا این ردیف ها حذف شوند.

انتقال آب دریای خزر جنگل های مازندران، گلستان و گیلان تخریب می‌شود

وی ادامه داد: در یکی از جلسات بررسی بودجه نمایندگان تذکر دادند که باید این ردیف ها حذف شود، اما آقای مطهری نایب رئیس مجلس تشخیص داد که تذکر نمایندگان به جا نیست.

 انتقال آب دریای خزر جنگل های مازندران، گلستان و گیلان تخریب می‌کند و با انتقال این آب جمعیت بخش مرکزی افزایش می یابد.

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه نمایندگان استان های شمالی اعم از مازندران، گلستان و گیلان تلاش کردند تا ردیف انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی در بودجه حذف شود، اظهار داشت: دریای خزر یک حوضچه بسته بوده و هر سال 2 متر عقب نشینی داشته و خود به خود عقب نشینی آن هر سال بیشتر می شود، لذا با انتقال آب دریای خزر جنگل های مازندران، گلستان و گیلان تخریب می‌شود و با انتقال این آب جمعیت بخش مرکزی افزایش می یابد.

عضو کیمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجمع نمایندگان مازندران و نمایندگان شمال کشور پیگیر هستند که انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی تحقق نیابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet