هدر موبایل
1397/12/13 09:01:30
سرویس فرهنگی
میرزاده:

دستگاه های اجرایی مکلف به تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش ظرف مدت 6 ماه شدند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تکلیف مجلس بر دستگاه های اجرایی در خصوص تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش ظرف مدت ۶ ماه خبر داد.
دستگاه های اجرایی مکلف به تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش ظرف مدت 6 ماه شدند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تکلیف مجلس بر دستگاه های اجرایی در خصوص تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش ظرف مدت 6 ماه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg دستگاه,های,اجرایی,مکلف,به,تخلیه,ساختمان,های,متعلق,به,آموزش,و,پرورش,ظرف,مدت,6,ماه,شدند Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه مجلس در خصوص لزوم تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش توسط دستگاه های اجرایی گفت: از اول انقلاب تاکنون برخی از ساختمان ها، سالن ها، کتاب خانه ها و شرکت هایی که متعلق به وزارت آموزش و پرورش است، در اختیار دستگاه های دیگر قرار دارد که تعدادی از ساختمان ها از انقلاب تا کنون و تعدادی دیگر توسط مسئولان وقت وزارت آموزش و پرورش در اختیار نهاد و یا موسسه ای قرار گرفت  که آموزش و پرورش تا به امروز نتوانسته این ساختمان ها پس بگیرد.

هزینه بازپس گیری ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش بالا است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش و پرورش برای پس گرفتن این ساختمان ها، ماه ها باید تلاش کرده و مبالغ بسیاری را باید در این زمینه هزینه کند تا در وهله اول مالکیت خود را ثابت کرده و سپس ملک خود را تصاحب کند.

حمایت میرزاده

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: بنابر پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص این وضعیت، مقرر شد که ساختمان هایی که متعلق به آموزش و پرورش بوده و اختیار دستگاه های دیگر است، ظرف مدت 6 ماه این ساختمان ها را ترک کنند که این پیشنهاد می تواند بسیاری از مشکلات این وزارتخانه را حل کند.

بازپس گیری ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش، منابع مالی زیادی را به همراه خواهد داشت

وی تاکید کرد: این پیشنهاد باعث خواهد شد که آموزش و پرورش در نقاطی که با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه است، با بازپس گیری املاک خود، مشکل فضای آموزشی حل شود و همچنین آموزش و پرورش بعد از تصاحب املاک خود می تواند این املاک را تغییر کاربری داده و از آنها  بهره برداری کند و حتی می تواند آنها را اجاره دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این مصوبه می تواند منبع مالی بسیاری را نصیب آموزش و پرورش کند که از طریق اجاره املاک و فروش آنها این منابع کسب خواهد شد.

گفتنی است که نمایندگان مردم در خانه ملت با پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص الحاق یک بند به تبصره (9) ماده واحده لایحه بودجه سال 1398 کل کشور مبنی بر لزوم تخلیه ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش توسط دستگاه  های اجرایی موافقت کردند.

در بند مذکور آمده است: با توجه به نیاز مبرم وزارت آموزش و پرورش به فضاهای آموزشی، پرورشی، ورزشی، برای استفاده دانش‌آموزان از ابتدای سال 98 کلیه دستگاه‌های اجرایی که مستقر در فضاهای مربوط به آموزش و پرورش هستند، مکلفند ظرف مدت 6 ماه نسبت به تخلیه ساختمان‌ها و فضاهای مذکور و تحویل آن به وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet