هدر موبایل
1397/12/12 16:23:58
سرویس اجتماعی
خضری:

افزایش 400 هزار تومانی حقوق شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد، گفت: تنها مرجعی که می‌تواند درباره اجرا نشدن قانون مجلس اظهار نظر کند، شورای نگهبان است.
افزایش 400 هزار تومانی حقوق شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افزایش 400 هزار تومانی حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد، گفت: تنها مرجعی که می‌تواند درباره اجرا نشدن قانون مجلس اظهار نظر کند، شورای نگهبان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101365594249.jpg افزایش,400,هزار,تومانی,حقوق,شکاف,طبقاتی,را,کاهش,می‌دهد Icana

رسول خضری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص افزایش 400 هزار تومانی حقوق گروه‌‎های حقوق بگیر به علاوه افزایش 10 درصدی حقوق به صورت پلکانی و براساس اختیار دولت، اظهار کرد: قوه مجریه مکلف به اجرای قانون مصوب مجلس است و این نهاد قانونی به هیچ عنوان نمی‌‎تواند نسبت به اجرا نکردن قانون اظهار نظر کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی پرداختن به این موضوع که دولت قانون مصوب مجلس را اجرایی نمی‎کند، محلی از اعراب ندارد؛ افزود: قانون اساسی برای تمامی مراحل از تصویب تا اجرای قانون، پیش بینی‌های لازم را انجام داده و اگر قرار باشد بنا به اجرایی نشدن مصوبه مجلس باشد، فقط شورای نگهبان می‌‎تواند نسبت به این مسئله اظهار نظر کند.

وی ادامه داد: اینکه از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح شود که این قانون قابلیت اجرا ندارد مسئله‌ای است که شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید تشخیص دهند و دولت فقط باید در جهت اجرای این مصوبه تلاش کند.

افزایش حقوق 98

 

مصوبه مجلس به مراتب به عدالت نزدیک‌تر است

خضری این مصوبه مجلس را به مراتب بیشتر  در جهت عدالت برشمرد و گفت: این مصوبه در قیاس با پیشنهادی که دولت در لایحه بودجه در خصوص افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان آورده بود به سود گروه‌های ضعیف و پایین جامعه است چرا که اگر به فردی  یک میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند فقط 200 هزار تومان حقوقش افزایش می‌یابد ولی فردی که 20 میلیون تومان حقوق دارد، 4 میلیون تومان افزایش حقوق خواهد داشت که این افزایش حقوق موجب افزایش شکاف در جامعه می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در این شرایط اقتصای سخت نباید فشار بیشتری بر طبقه محروم و کم بضاعت جامعه وارد شود بلکه باید طبقات بالای جامعه که توان بیشتری برای تحمل مشکلات دارند، این سختی را تحمل کنند.

به گزارش خانه ملت، روز گذشته نمایندگان مجلس با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق تمامی کارکنان شاغل و بازنشستگان و همچنین افزایش متغیر تا ۱۰ درصد حقوق ها به صورت پلکانی و براساس اختیار دولت موافقت کردند./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet