هدر موبایل
1397/12/12 16:00:07
سرویس سیاسی
جهت رفع ابهام انجام می‌شود:

نامه کمیسیون امورداخلی کشور به دکتر لاریجانی در خصوص مصوبه ممنوعیت 4 دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان

کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس برای رفع ابهام از مصوبه ممنوعیت ۴ دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان به دکتر لاریجانی نامه می‌دهند.
نامه کمیسیون امورداخلی کشور به دکتر لاریجانی در خصوص مصوبه ممنوعیت 4 دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس برای رفع ابهام از مصوبه ممنوعیت 4 دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان به دکتر لاریجانی نامه می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100653622042.jpg نامه,کمیسیون,امورداخلی,کشور,به,دکتر,لاریجانی,در,خصوص,مصوبه,ممنوعیت,4,دوره,کاندیداتوری,متوالی,نمایندگان Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص مصوبه ممنوعیت 4 دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان، اظهار داشت: اعضای کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تصمیم گرفتند تا نامه‌ای را به رئیس مجلس بنویسند تا از این مصوبه رفع ابهام شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در تشریح ابهاماتی که در خصوص مصوبه مجلس وجود دارد، بیان کرد: مصوبه امروز مجلس باید رفع ابهام شود، ممکن است برخی کاندیداها در انتخابات میاندوره‌ای به مجلس راه پیدا کنند یا اینکه برخی نمایندگان در اواسط دوره مسئولیتی را عهده دار شوند و سپس از نمایندگی استعفا دهند؛ در خصوص این نمایندگان ابهاماتی وجود دارد که آیا این افراد یک دوره نماینده بوده‌اند یا خیر؟

وی با اشاره به اینکه محمدمهدی مفتح در دوره نهم و حسن کامران در دوره دهم به صورت میان‌دوره‌ای به مجلس راه یافته‌اند و مشمول این مصوبه مجلس می‌شوند، افزود: اکنون مشخص نیست که در این موارد، حضور آن‌ها در اواسط دوره، یک دوره کامل محسوب می‌‍شود یا خیر؟ اگر یک دوره محسوب شود نمی‌توانند در دوره بعدی کاندیدا شوند اما اگر یک دوره محسوب نشوند، می‌توانند در انتخابات مجلس بعدی نیز کاندیدا شوند.

کاظمی ادامه داد: ممنوعیت 4 دوره کاندیداتوری متوالی نمایندگان با یک پیشنهاد فی‌البداهه در صحن مصوب شد و سوالات بسیار زیادی را مطرح کرد و برای اینکه این ابهامات برطرف شود، اگر رئیس مجلس این نامه را بپذیرد برای رفع ابهام باید صحن رای گیری کند که پذیرش رفع ابهام باید با رای 2 سوم  انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet