ایام محرم 1398
1397/12/12 18:19:14
سرویس اقتصادی
سعیدی مبارکه نشست امروز کمیسیون اقتصادی را تشریح کرد:

تصویب کلیات لایحه موافقتنامه تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب کلیات لایحه موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه در نشست امروز کمیسیون متبوعش به منظور تسهیل تجارت خارجی خبر داد.
تصویب کلیات لایحه موافقتنامه تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب کلیات لایحه موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه در نشست امروز کمیسیون متبوعش به منظور تسهیل تجارت خارجی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42936.jpg تصویب,کلیات,لایحه,موافقتنامه,تسهیل,تجارت,بدون,کاغذ,فرامرزی,در,آسیا,و,اقیانوسیه Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه، 12 اسفندماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز کمیسیون کلیات لایحه موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هدف از موافقتنامه بحث تبادل تجاری با کشورهای آسیا و اقیانوسیه تسهیل می شود، افزود: این موافقتنامه تجارت خارجی را تسریع و از جعل اسناد تجاری جلوگیری می کند.

زهرا سعیدی

 

کاهش هزینه های تجاری از طریق حذف کاغذ

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق و کاهش هزینه های تجاری از دیگر دستاوردهای موافقتنامه مذکور است، ادامه داد:مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر نگاه به شرق تاکید کرده اند.طرف های تجاری ایران در این موافقتنامه شرقی بوده و شامل کشورهای چین، هند، امارات، ژاپن و روسیه می شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، کاهش هزینه های تجاری از طریق حذف کاغذ، جلوگیری از جعل گواهی منشاء و گواهی بازرسی و ایجاد سامانه ای نرم افزاری برای نظارت بر فرآیند تجارت را از دیگر دستاوردهای لایحه موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه عنوان کرد.

تصویب لایحه موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

وی در تشریح دستورکار دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود:  لایحه موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو با حضور وزیر نیرو مورد بررسی قرار گرفت، چراکه در هیئت دولت متولی این موافقتنامه وزیر نیرو و وزیر صنعت، معدن و تجارت هستند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر نیرو مزایای تشکیل این منطقه آزاد را در کمیسیون برشمرد، تصریح کرد: اردکانیان تاکید  کرد که با توجه به اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، ایران می تواند از فرصت ایجاد منطقه آزاد استفاده کرده و با کشورهای اوراسیا همکاری اقتصادی خوبی داشته باشد و مبادلات تجاری خود را افزایش دهد، لذا نمایندگان به آن رای مثبت داده و این لایحه در کمیسیون به تصویب رسید.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet