هدر اصلی
1397/12/13 08:43:12
سرویس اجتماعی
"سبک زندگی"

قناعت در زندگی حرف اول را می‌زند/ دشمنان به فکر تخریب و تضعیف نظام هستند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: کشورهای استبدادی در حال تخریب و ضعیف کردن نظام هستند بنابراین اگر وطن و نظام را دوست داریم مجبوریم که تحمل داشته باشیم تا به سر منزل مقصود برسیم.
قناعت در زندگی حرف اول را می‌زند/ دشمنان به فکر تخریب و تضعیف نظام هستند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: کشورهای استبدادی در حال تخریب و ضعیف کردن نظام هستند بنابراین اگر وطن و نظام را دوست داریم مجبوریم که تحمل داشته باشیم تا به سر منزل مقصود برسیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102493856724.jpg قناعت,در,زندگی,حرف,اول,را,می‌زند/,دشمنان,به,فکر,تخریب,و,تضعیف,نظام,هستند Icana

جواد کاظم نسب الباجی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی گفت: فرد مسلمان باید در سبک زندگی بر اساس تعالیم اسلامی و دینی عمل کند. امروز یکی از مهمترین حالات سبک زندگی این است که خودش را با جامعه خود منطبق کند و ببیند که جامعه در چه حالی و چه مرحله‌ای است و بعد سبک زندگی را بر اساس آن جلو ببرد. بر طبق اسلام هر مسلمان باید 7 تا از همسایه‌های خود را ببیند و این بر برادرش مقدم‌تر است. اگر در جامعه‌ای زندگی کنم و همسایه‌ها را ببینم که چطور زندگی می‌کنند و در چه وضعیتی هستند و خودم را با جامعه وفق دهم که هم خدا و هم مردم راضی باشند به همین دلیل باید یک سبک زندگی مطابق با مردم داشته باشم.

بر اساس قناعت می‌توانیم یک زندگی همراه با آرامش و آسایش داشته باشیم

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: در زندگی اخلاق محوریت دارد چراکه همیشه حضرت رسول اکرم (ص) را الگو و سرمشق خود قرار دادیم و خدا گفته که شما بر اساس یک اخلاق بزرگی شدی. اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم می‌بینیم که حضرت رسول اکرم با اخلاق توانست جهان اسلام را گسترش دهد نه اینکه بخواهد از شمشیر استفاده کند. مسئله بعدی قناعت است یعنی قناعت در زندگی حرف اول را می‌زند. ما بر اساس قناعت می‌توانیم یک زندگی همراه با آرامش و آسایش داشته باشیم.

سبک زندگی اسلامی، آرامش به همراه می‌آورد

وی با بیان اینکه به نوع پرورش و تربیت فرزند در تعالیم اسلام توصیه شده گفت: اخلاق، منش، کردار و رفتار را باید به فرزندان یاد دهیم و این یک نوع زندگی ساده و بی‌آلایش است که انسان راحت می‌تواند بخوابد اما اگر همیشه دنبال پول و کارهای کلان باشیم و در بهترین رفاه زندگی کنیم اما به عنوان انسان و انسانیت ببینم که همسایه، هموطن و هم استانی خودم بدترین زندگی را دارد، این یک نوع حالتی است که هم خدا و خلق خدا از آن متنفر است لذا این زندگی که می‌توانیم از پیامبر و ارشادات وحی که در قرآن مجید به زمین نازل شده و به عنوان قانون برای ما ترسیم شده است، استفاده کنیم تا یک زندگی آرامی داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به سبک زندگی در شرایط تحریم و بحران تصریح کرد: زمان حکومت حضرت رسول اکرم(ص)، مسلمانان دو سال و خورده‌ای در شعب ابی‌طالب به خاطر حفظ ایمان و عقیده‌ای که داشتند محاصره شدند و حتی مجبور شدند علف بخورند. در حاضر نیز وضعیت ما وضعیت مطلوبی نیست و مجبور هستیم و در شرایط تحریم باید هوای یکدیگر را داشته باشیم. تمام مشکلات بر سر کشورهای حاره‌ای نیست بلکه پاره‌ای از مشکلات مثل عدم همبستگی، همراهی و توجه به وضع موجود از مشکلاتی است که خود هموطنان ایجاد می‌کنند که اگر رعایت کنیم باعث می‌شود زندگی ساده‌ای داشته باشیم و از وضع موجود خارج شویم و به مرحله بهتری برویم.

کشورهای استبدادی در حال تخریب نظام هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: من نمی‌گویم که زندگی نباید ایده‌آل باشد بلکه زندگی باید ایده‌آل و متعادل و مطابق با کشورهای همسایه باشد اما اکنون وضعیت کشور در شرایط تحریم است و مجبوریم. کشورهای استبدادی در حال تخریب و ضعیف کردن نظام هستند بنابراین اگر وطن و نظام را دوست داریم مجبوریم که تحمل داشته باشیم تا به سر منزل مقصود برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet