ایام محرم 1398
1397/12/13 08:48:00
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به اخطار حاجی؛

مصوبات مجلس درخصوص قانون انتخابات نیاز به دو سوم رأی نمایندگان ندارد

رئیس مجلس معتقد است مصوبات قوه مقننه درخصوص انتخابات مجلس، پس از تدوین قانون جامع نیاز به دو سوم رأی نمایندگان دارد و نه در حال حاضر.
مصوبات مجلس درخصوص قانون انتخابات نیاز به دو سوم رأی نمایندگان ندارد رئیس مجلس معتقد است مصوبات قوه مقننه درخصوص انتخابات مجلس، پس از تدوین قانون جامع نیاز به دو سوم رأی نمایندگان دارد و نه در حال حاضر. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108850738563.jpg مصوبات,مجلس,درخصوص,قانون,انتخابات,نیاز,به,دو,سوم,رأی,نمایندگان,ندارد Icana

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 13 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به بند یک اصل 110 آن که ناظر به تعیین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در حالی مجلس پیش از این کلیات این طرح را تصویب کرده و اکنون نیز وارد بررسی جزئیات شده است که بند 14 سیاست های کلی انتخابات تاکید دارد که رأی گیری برای تغییر قوانین مربوط به انتخابات به دو سوم رأی نمایندگان مجلس نیاز دارد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید این بند بر آن است که دو سوم رأی نمایندگان مجلس برای این تغییر نیاز است و نه حاضران در جلسه، لذا هر آنچه که ذیل این طرح در مجلس تصویب می شود، باید دو سوم رأی مجلس را به دست آورد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به اخطار وی گفت: در سیاست های کلی انتخابات عنوان شده که هر زمان قانون جامع انتخابات نوشته و تصویب شود، پس از آن تغییرات مورد نظر نیاز به دو سوم رأی دارد؛ در حالی که هنوز قانون جامع انتخابات تدوین نشده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet