هدر موبایل
1397/12/14 12:06:38
سرویس سیاسی
کمالی پور:

نیروهای حزب الله برای دفاع از هویتشان نیاز به اجازه انگلیس و آمریکا ندارند

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛نیروهای حزب الله به عنوان یک جبهه مقاومت این حق شرعی و قانونی را دارند که از هویت ،آرمان و سرزمین خودشان دفاع کنند و برای دفاع هم نیاز به اجازه انگلیسی ندارند.
نیروهای حزب الله برای دفاع از هویتشان نیاز به اجازه انگلیس و آمریکا ندارند نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛نیروهای حزب الله به عنوان یک جبهه مقاومت این حق شرعی و قانونی را دارند که از هویت ،آرمان و سرزمین خودشان دفاع کنند و برای دفاع هم نیاز به اجازه انگلیسی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg نیروهای,حزب,الله,برای,دفاع,از,هویتشان,نیاز,به,اجازه,انگلیس,و,آمریکا,ندارند Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اقدام دولت انگلیس در قراردادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی،گفت:همان طور که مسحضرید معمولاً انگلیس سیاست‌هایش به تبعیت از آمریکا است؛در ادوار مختلف دولتمردان انگلیس به جای اینکه خودشان به صورت مستقل تصمیم بگیرند؛تحت تاثیر القائات دولت آمریکا تصمیم گرفته اند.

قراردادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی در تداوم پیروی انگلیس از آمریکا است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود:این اقدامی که اخیراً اعلام کردند که  حزب الله لبنان را تحریم سیاسی کرده و آن را جزو گروه های تروریستی تلقی کردند؛در واقع در تداوم همان پیروی انگلیس از آمریکا است.

بیشتربخوانید:

 

وی با اشاره به واکنش مردم و برخی احزاب انگلیس به موضع این کشور در مقابل حزب الله لبنان،اظهار کرد:در کنار این موضوع مردم و بعضی از احزاب موجود در انگلیس،بعد از اعلام مواضع دولت انگلیس واکنش نشان دادند و موضع‌گیری و اعلام مخالفت کردند و گفتند که ما نمی‌خواهیم بین ملت های دنیا دشمنی ایجاد شود و نمی خواهند سیاست کشورشان تحت تاثیر سیاست کشورهای دیگر قرار گیرد.

انگلیس حامی و مبلغ گروه‌های تروریستی مانند داعش بوده است

کمالی پور در ادامه افزود:در کنار واکنش احزاب انگلیس،تجربه نشان داده است که در هرجایی که نیروها و گروه های تروریستی حضور داشتند،حمایت ها و آموزش های انگلیس وجود داشته و در واقع خود انگلیس مورج و مبلغ گروه‌های تروریستی ازجمله داعش بوده است.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت های انگلیس از داعش،تاکید کرد:در همین چند سال گذشته ما شاهد ورود متعدد دولت انگلیس  از گروه های تروریستی بودیم، بنابراین کسی که پرورش دهنده گروه های تروریستی است،کشوری که حامی،مبلغ ،مروج و تقویت کننده گروه‌های تروریستی است؛نمی‌تواند یک گروهی را به عنوان تروریست معرفی کرده و دیگری را معرفی نکند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براین موضوع که اقدام انگلیس در قرار دادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی تاثیر سیاسی خاصی در دنیا نخواهد داشت،تصریح کرد: نیروهای حزب الله به عنوان یک جبهه مقاومت این حق شرعی و قانونی را دارند که از هویت،آرمان و سرزمینشان دفاع کنند و برای دفاع هم نیاز به اجازه انگلیس و آمریکا ندارند و این اقدامات انگلیس تأثیری هم در اراده حزب الله ندارد؛کما اینکه سالها انگلیسی ها این رفتار را انجام داده و این ادبیات را دارند؛اگر به ظاهر موضعشان را اعلام نکردند اما در عمل بارها با همین نگاه برخورد و اقدام کردند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:من فکر می کنم که اقدام انگلیس یک نوع تبعیت و خوشنود کردن آمریکا و برای حفظ منافع خودش بوده  است و تاثیری هم در کشورهای منطقه ،حداقل نخواهد داشت.

به گزارش  خانه ملت؛ بهرام قاسمی با اشاره به اقدام دولت انگلیس در قرار دادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی، گفت:اقدام دولت انگلیس در حالی صورت می گیرد که حزب الله در لبنان دارای پایگاه اجتماعی و مردمی بسیار گسترده ای است و همانند سایر احزاب این کشور،با شرکت در انتخابات و فعالیت های رسمی و قانونی کشور لبنان،حضور فعال و سازنده دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود:حزب الله در حال حاضر نه تنها دارای چندین کرسی در پارلمان این کشور است بلکه در کابینه دولت لبنان نیز حضور دارد و به دلیل سابقه درخشان در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی لبنان در برابر اشغالگری و تجاوزهای رژیم صهیونیستی، مورد حمایت طیف گسترده ای از مردم لبنان و منطقه قرار دارد. این اقدام انگلیس به معنای نادیده گرفتن عامدانه بخش وسیعی از مردم لبنان و مشروعیت و جایگاه قانونی حزب الله در ساختار اداری و سیاسی لبنان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet