هدر موبایل
1397/12/13 19:21:09
سرویس سیاسی
خجسته مطرح کرد:

نقش مستشاری ایران در سوریه / هسته های مقاومت در سراسر منطقه شکل گرفته است

عضوهیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه نمی توان نیروهای مقاومت را از منطقه حذف کرد ،گفت:از آنجا که فشار روی نتانیاهو زیاد است، به پرت و پلاگویی و یاوه گویی درباره سوریه روی آورده است.
نقش مستشاری ایران در سوریه / هسته های مقاومت در سراسر منطقه شکل گرفته است عضوهیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه نمی توان نیروهای مقاومت را از منطقه حذف کرد ،گفت:از آنجا که فشار روی نتانیاهو زیاد است، به پرت و پلاگویی و یاوه گویی درباره سوریه روی آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106937546462.jpg نقش,مستشاری,ایران,در,سوریه,/,هسته,های,مقاومت,در,سراسر,منطقه,شکل,گرفته,است Icana

امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به یاوه‌گویی‌های نتانیاهو درباره حذف ایران از تحولات سوریه،گفت: نقش ایران درسوریه و لبنان یک نقش فیزیکی نیست.

وی افزود:هسته های مقاومت در سراسر منطقه شکل گرفته است؛مثلا هسته های مقاومت اسلامی در لبنان،نیروهای انقلابی و مردمی لبنان هستند و ایران در لبنان نیروی نظامی ندارد و همه نیروهای مقاومت و نیروهای انقلاب هستند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس مطرح کرد:اظهارنظری که نتانیاهو درباره سوریه و حذف ایران داشته است،اظهار نظر نابجا و بی موردی است،از آنجا که فشار به نتانیاهو زیاد است به پرت و پلاگویی و یاوه گویی روی آورده است.

بیشتر بخوانید:

موقعیت نامناسب اسرائیل در منطقه 

وی با بیان اینکه اسرائیل موقعیت مناسبی ندارد و در خطر است ،بیان کرد:هر لحظه امکان دارد سوریه،لبنان،فلسطین ،عراق و هسته‌های مقاومت به اسرائیل حمله کنند و موشک‌های مقاومت می توانند وضعیت اسرائیل را مختل کرده و اسرائیل را محو کنند،لذا فشارهای سنگین بر روی نتانیاهو باعث شده است که حرف های ناپسندی بزند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی در سوریه  و کمک های مشاوره ای کشورمان مطرح کرد:ما وابستگی به روسیه نداریم ،ایران،روسیه را به منطقه  سوریه دعوت کرد،الان نمی‌تواند اظهارنظری داشته باشد،حذف ایران از صحنه سوریه اظهار نظر کارشناسی نیست،به خاطر اینکه واقعیت غیر از این است.

نتانیاهو بداند که هسته های مقاومت درهمه جای منطقه حضور دارند

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه ایران در جهان اسلام نقش محوری دارد،اظهار کرد:نیروهای هسته مقاومت و نیروهای جهان اسلام در همه جای منطقه حضور دارند.هسته مقاومت در سوریه،در لبنان ،فلسطین و عراق نقش‌آفرین هستند؛به خصوص در سوریه؛یعنی ایران با مشاوره هایی که در سوریه داد توانست سوریه را از شرایط خاص و ویژه ای که داشت و در حال سقوط بود،نجات دهد.

خجسته با اشاره به دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری و دیگر مسولان کشور مطرح کرد:امروز بشار اسد برای تشکر از جمهوری اسلامی به ایران می‌آید؛با مشاوره های ایران و کمک های جمهوری اسلامی و هسته های مقاومت در سوریه شکل گرفت و توانست در مقابل کفر جهانی بایستد و اسرائیل را خوار و ذلیل کند.

 نقش معنوی و اثرگذار ایران در سوریه 

خجسته با تاکید براینکه امروز پوزه آمریکا به خاک مالیده شده است،تصریح کرد: حقارت آمریکا در منطقه  همه اش به خاطر هماهنگی هایی بود که جمهوری اسلامی با سوریه داشت و مشاوره های مستشاری به این کشور داده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ کسی نمی‌توانند نقش مشاوره ای ایران را حذف کند،تصریح کرد: نقش ایران در منطقه ،نقش فیزیکی نیست،یعنی ایران نقش معنوی در سوریه دارد و نقش اثر‌گذار و مشاور دارد؛که منطقه را تکان می‌دهد و تغییر می دهد؛نمی توان نیروهای مقاومت را حذف کرد،چراکه نیروهای مقاومت؛ خود مردم سوریه ،مردم لبنان ،خود مردم عراق هستند و اظهارنظر نتانیاهو بی مورد است و نمایانگر فشارهای روحی روانی است که به وی آمده است.

گفتنی است؛ بنیامین نتانیاهو، در جریان نشست هفتگی کابینه در رابطه با سفر رسمی هفته گذشته خود به مسکو گفت: با روسیه در خصوص اخراج نیرو‌های نظامی خارجی از سوریه به یک توافق دست یافتیم.

نخست‌وزیر اسرائیلادامه داد: با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره ادامه فعالیت مکانیزم هماهنگی نظامی میان ارتش روسیه و اسرائیل نیز به توافق رسیدیم. در دیدار با پوتین به صورت آشکار گفتم که به استقرار نیروهای ایران در سوریه اجازه نخواهیم داد و همچنین اقدامات نظامی اسرائیل علیه نیروهای ایران در سوریه ادامه خواهد داشت./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet