پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/12/15 07:30:51
سرویس اجتماعی
رحیمی جهان آبادی:

کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند،گفت: سخت گیری برای جلوگیری از فعالیت دستفروشان در شرایط نابسامان اقتصادی صلاح نیست.
کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند،گفت: سخت گیری برای جلوگیری از فعالیت دستفروشان در شرایط نابسامان اقتصادی صلاح نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201807106578396314.jpg کودکان,کار,معلول,شرایط,اقتصادی,نامطلوب,کشور,هستند Icana

 جلیل  رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت نابسامان اقتصادی و شیوع بیکاری در کشور،گفت: کودکان کار زاییده شرایط اقتصادی نامطلوب هستند زیرا رشد بیکاری در کشور موجب شده است که اشتغال کاذب جایگزین اشتغال پایدار شود.

 بیکاری بسیاری  از افراد را مجبور به داد و ستدهای  غیر رسمی می‌کند

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیکاری بسیاری از افراد را مجبور می کند که به طریق دادو ستدهای غیر رسمی‌ کالا را در بازار تجاری، البته ارزان بدست مصرف کنندگان برسانند.
  ممنوعیت بستن مسیر فعالیت‌های دستفروشان بدون ایجاد فرصتهای اشتغال پایدار 
وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی از جمله شهرداری مخالف فعالیت دستفروشان در اشتغال های کاذب هستند و این در حالی است که  تا زمانی که فکر اساسی برای اشتغال پایدار کشور پایه گذاری نشود نمی‌توان انتظار داشت که اشتغال کاذب از کشور ریشه کن شود.

نماینده مردم درمجلس افزود: خرید کالای ارزان برای مردم در اولویت و جذابیت‌های اقتصادی قرار دارد و از همین رو الزامی است که ایجاد فرصتهای اشتغال  پایدار  برای مردم در دستور کار قرار بگیرد زیرا  تا زمانیکه  شغل پایدار در بطن اقتصاد کشور نهادینه نشود بطور مسلم ‌نمی‌توان با سخت گیری از حضور دستفروشان در بازار اقتصادی کشور جلوگیری بعمل آورد.

 تمام کودکان کار را  مافیا هدایت نمی‌کنند

جهان آبادی  تصریح کرد: دیدگاه توطئه آمیز به‌کودکان کار به نوعی که تمام کودکان‌کار توسط باندها هدایت و فعالیت می کنند به هیچ وجه ممکن صحت ندارد و این در حالی است‌که  برخی از کودکان کار تنها برای تامین اقتصاد معیشتی شان به کار و کسب های کاذب می پردازند.

کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه کودکان کار معلول شرایط اقتصادی نامطلوب کشور هستند یادآورشد: سخت گیری برای جلوگیری از فعالیت دسفروشان در شرایط نابسامان اقتصادی صلاح نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet