هدر موبایل
1397/12/18 07:19:00
سرویس فرهنگی
محمدی:

پیک نوروزی بر اساس فرایندهای استاندارد آموزشی تهیه شده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید براینکه پیک نوروزی بر اساس فرایندهای استاندارد آموزشی تهیه شده،گفت: آموزش و پرورش به دنبال بستری باشد که دانش آموزان علاوه بر استفاده از اوقات فراغت در تعطیلات نوروز از محیط آموزشی دور نشوند.
پیک نوروزی بر اساس فرایندهای استاندارد آموزشی تهیه شده است عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید براینکه پیک نوروزی بر اساس فرایندهای استاندارد آموزشی تهیه شده،گفت: آموزش و پرورش به دنبال بستری باشد که دانش آموزان علاوه بر استفاده از اوقات فراغت در تعطیلات نوروز از محیط آموزشی دور نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg پیک,نوروزی,بر,اساس,فرایندهای,استاندارد,آموزشی,تهیه,شده,است Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و تکالیف داده شده توسط مدارس به دانش آموزان در این ایام گفت: آموزش و پرورش برای تعطیلات ایام نوروز تکالیفی را تحت عنوان پیک نوروزی تهیه  کرده تا دانش آموزان در این ایام فاصله ای میان آموزه های آنها ایجاد نشود و علاوه بر آن باید گفت که در تهیه پیک های نوروزی کارکارشناسی شده صورت گرفته و با بررسی های دقیق تهیه شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید گفت که پیک نوروزی بدون هیچ بررسی و دقتی تهیه شده؛ چراکه چندین سال است که آموزش و پرورش در تهیه پیک نوروزی برای دانش آموزان برای تعطیلات ایام نوروز با کارشناسان متعددی جلسه برگزار کرده و بر اساس فرایندهای استاندارد، پیک نوروزی تهیه و به دست دانش آموزان رسیده است.

پیک نوروزی برای دانش آموزان کارآمد است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: آنچه در بررسی و کارآمدی پیک نوروزی بدست آمده، اثرات مثبت آن بر آموزش و آگاهی بخشی دانش آموزان در تعطیلات ایام نوروز است، چراکه تنوع مطالب و تکالیف آسان برای دانش آموزان، زمینه ای مناسب را برای فرایند آموزش در این ایام فراهم می کند.

داود محمدی نماینده تهران

لزوم بررسی و دقت موارد جایگزین پیک نوررزی

وی بیان کرد: اگر آموزش و پرورش قصد دارد مواردی را جایگزین پیک نوروزی کند، در وهله اول باید این موارد را معرفی کند سپس باید این موارد را بررسی کرد تا از فواید و مضرات آن بر سیستم آموزشی اطلاع پیدا کرد؛ چراکه آموزش و پرورش باید در تعلیم و تربیت دانش آموزان بسیار دقت کند، زیرا آموزش و پرورش دانش آموزان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و لازمه آن استفاده از کارشناسان خبره و توانمند در این موضوع است.

محمدی تصریح کرد: در بررسی موضوعات آموزشی باید در وهله اول، وضع گذشته آسیب شناسی و ارزیابی شود و اگر قصد انجام کاری جدید وجود دارد، باید با دقت و بررسی فراوان صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: پیک نوروزی به دلیل تنوعی که در انجام تکالیف برای دانش آموزان داشت، بسیار مناسب بود، بنابراین آموزش و پرورش باید به دنبال بستری باشد که دانش آموزان علاوه بر استفاده از اوقات فراغت در تعطیلات ایام نوروز، از محیط آموزشی دور نشوند که باید گفت در حال حاضر پیک نوروزی بهترین تکلیفی است که می توان در این ایام به دانش آموزان ارائه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet