هدر موبایل
1397/12/14 18:33:19
سرویس فرهنگی
در دیدار آیت‌الله مبلغی با حجت‌الاسلام عماد مطرح شد:

از انعقاد تفاهم‌‌نامه تا راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه

در پی دیدار و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس موضوعاتی همچون تهیه پیش‌‌نویس تفاهم‌‌نامه همکاری میان این دو نهاد و راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه مطرح شد.
از انعقاد تفاهم‌‌نامه تا راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه در پی دیدار و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس موضوعاتی همچون تهیه پیش‌‌نویس تفاهم‌‌نامه همکاری میان این دو نهاد و راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106677686665.jpg از,انعقاد,تفاهم‌‌نامه,تا,راه‌اندازی,شورای,هماهنگی,واحدهای,تابعه,قوه,مقننه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، آیت‌الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه، با سیدعلی عماد رئیس کتابخانه مجلس دیدار کردتذ.

آیت‌الله مبلغی: استقرار و فعالیت مرکز تحقیقات در قم، امکان مهمی برای بهره‌گیری از صاحب‌نظران حوزهای علمیه

بنابراین گزارش، در این دیدار آیت‌الله مبلغی با برشمردن خدمات، مأموریت و وظایف مرکز تحقیقات، گفت: استقرار و فعالیت مرکز تحقیقات در قم، امکان و ظرفیت مهمی برای بهره‌گیری از صاحب‌نظران به‌ویژه حوزهای علمیه به شمار می‌آید که می‌توان از آن در حوزه قانون‌گذاری استفاده کرد.

آیت الله احمد مبلغی

اجرای ایده "راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه ضروری است

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین عماد رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان مأموریت‌های اصلی کتابخانه، همکاری میان بخش‌های تابعه قوه مقنّنه در زمینه‌های تحقیقاتی را ضروری دانست و افزود: اجرای ایده "راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مقننه" ضروری است چراکه می‌تواند خدمات هماهنگ و هم‌بسته‌ای را به نهاد قانون‌گذاری ارائه کند، این شورا می‌تواند در گام دوم با حضور معاونان قوه و حتی جهت هماهنگی هرچه بیشتر با حضور معاونان پارلمانی نهادها و دستگاه‌های اجرایی توسعه یابد، البته نیاز به بررسی، مداقه و کار کارشناسی دقیق‌تری دارد.

رئیس کتابخانه مجلس با اشاره به این نکته که استفاده از منابع غنی کتابخانه مجلس در حوزه قانون‌گذاری، از ظرفیت‌های کتابخانه مجلس در استفاده محققان و پژوهشگران مرکز تحقیقات است، اضافه کرد: می‌توان به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های سازمانی و بهره‌گیری از تجارب و تخصص همکاران کتابخانه، شعبه‌ای از کتابخانه در عرصه منابع حقوقی و پارلمانی در مرکز تحقیقات ایجاد و خدمات اطلاع‌رسانی علمی از آن منابع را در اختیار محققان مرکز قرار داد.

حجت الاسلام سید علی عماد

در ادامه این جلسه مدیران مرکز تحقیقات، گزارشی از مأموریت‌ها، اقدامات و فعالیت‌های انجام شده و در حال اجرای مرکزشان ارائه کردند.

پیش‌‌نویس تفاهم‌‌نامه همکاری میان کتابخانه مجلس و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تهیه می‌شود

بنابراین گزارش در پایان این جلسه مقررشد؛ نمایندگانی از دو سازمان، پیش‌‌نویس تفاهم‌‌نامه همکاری را تهیه کنند و در جلسه دیگری مفاد آن بررسی و نهایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet