خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/12/18 07:30:00
سرویس فرهنگی

خلاءهای ترویج سبک زندگی از سوی آموزش‌عالی

عضو هیات رییسه مجلس گفت: در دهه اخیر فشارهای فرهنگی که بر ما وارد شده، باعث شده که نتوانیم بر اساس افق ۱۴۰۴ برخی توفیقات را به دست بیاوریم.
خلاءهای ترویج سبک زندگی از سوی آموزش‌عالی عضو هیات رییسه مجلس گفت: در دهه اخیر فشارهای فرهنگی که بر ما وارد شده، باعث شده که نتوانیم بر اساس افق 1404 برخی توفیقات را به دست بیاوریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg خلاءهای,ترویج,سبک,زندگی,از,سوی,آموزش‌عالی Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: باید الگوهای سبک زندگی ایرانی اسلامی را رعایت کنیم چراکه این الگوها داشته‌ها، فرهنگ، تمدن و اعتقادات دینی و مذهبی خودمان است و برگرفته از کشورها و سازمان‌هایی که از دیگر کشورها شیوه‌های سبک زندگی را القا و سازماندهی می‌کنند و الگویی را سعی می‌کنند از شبکه‌های رسانه‌ای به ما القا کنند، نباشد و نباید تحت تاثیر آنها قرار بگیریم اگرچه سال‌های گذشته مورد تهاجم و یا شبیخون فرهنگی قرار گرفتیم و باعث شده تا تزلزل در بسیاری از خانواده‌ها ایجاد شود.

در صرفه جویی باید دقت کرد تا بتوانیم در برابر زیاده خواهی‌هایی که دشمنان دارند، مقاومت کنیم

یکی از ویژگی‌ها و برجستگی‌های 3 دهه اول انقلاب بحث کانون گرم خانواده بود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ادامه داد: یکی از ویژگی‌ها و برجستگی‌های 3 دهه اول انقلاب بحث کانون گرم خانواده بوده و به بحث همسرداری و تربیت فرزند پرداخته اما در دهه اخیر فشارهای فرهنگی که بر ما وارد شده باعث شده که نتوانیم تا بر اساس افق 1404 در 2 قسمت توفیقاتی را به دست بیاوریم. یکی بحث فرهنگی و دیگری بحث اقتصادی بوده که مقام معظم رهبری در هر دو قسمت تاکید کردند که یکی بحث مقاومت اقتصادی است که دولت و مجلس باید رعایت کنند و دیگری بحث فرهنگی است که مربوط به سبک زندگی است و امیدواریم بتوانیم آن را چه در بحث مصرف و چه در منش و رفتار اجتماعی که برگرفته از الگوهای ایرانی اسلامی است و در ابلاغیه حضرت آقا و در قانون آمده، رعایت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد سبک زندگی در شرایط تحریم گفت: در شرایط تحریم که شرایط ویژه‌ای است باید از افراط و تفریط پرهیز کنیم و در صرفه‌جویی باید دقت کرد تا بتوانیم در برابر زیاده‌خواهی‌هایی که دشمنان دارند، مقاومت کرده تا از این مسیر عبور کنیم.

خلاءهایی در ترویج سبک زندگی از سوی آموزش‌عالی احساس می‌شود

عضو هیات رییسه مجلس در خصوص وظیفه آموزش و پرورش در ترویج سبک زندگی گفت: آموزش‌عالی باید سبک زندگی را در کتاب‌های درسی و برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی کنند که بچه‌هایی که از مدارس و یا دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، به صورت ملکه در وجود و رفتارشان شکل بگیرد که در این قسمت باز احساس می‌کنم که خلاءهایی وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet