هدر اصلی
1397/12/17 10:14:00
سرویس اقتصادی
کوهکن:

کدام وزارتخانه متولی توزیع کالابرگ‌های الکترونیکی در سال آینده است؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره زیرساخت‌های موردنیاز برای اجرای طرح کالابرگ‌های الکترونیکی و وزارتخانه متولی توضیحاتی ارائه کرد.
کدام وزارتخانه متولی توزیع کالابرگ‌های الکترونیکی در سال آینده است؟ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره زیرساخت‌های موردنیاز برای اجرای طرح کالابرگ‌های الکترونیکی و وزارتخانه متولی توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100596140127.jpg کدام,وزارتخانه,متولی,توزیع,کالابرگ‌های,الکترونیکی,در,سال,آینده,است؟ Icana

محسن کوهکن ریزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای استفاده از کالابرگ الکترونیکی، گفت: افزایش قیمت کالا‌ها در سال جاری و بحرانی شدن قیمتِ بیشتر کالا‌ها و از آن فراتر، نایاب شدن برخی اقلام, نمایندگان مجلس را مجاب کرد برای پایان دادن به این وضعیت و کمک به تأمین معیشت قشرهای کم درآمد، طرح توزیع کالابرگ را در بررسی بودجه سال 98 مطرح کرده و آن را به سرانجام برسانند.

کوپن الکترونیکی

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بحث توزیع کالابرگ، یک الزام و ضرورت است، افزود: در شرایط کنونی استفاده از کالابرگ‌های الکترونیکی بهترین راه ممکن برای فرار از تلاطم‌های هر روزه و گاه هر ساعته بازار است و دولت نیز زمان زیادی برای آماده کردن زیرساخت‌های اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که موضوع کالابرگ الکترونیکی در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مطرح شد دولت موانع اجرایی شدن این طرح را بیان نکرد، بلکه به صورت کلی مشکلات آن را برشمرد.

موفقیت در اجرای مصوبه کالابرگ الکترونیک در گرو همت و تلاش دولت است

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته مشکلات بسیاری در مسیر سهمیهبندی بنزین وجود داشت چراکه بیش از 3 هزار پمپ بنزین در مناطق دور افتاده، امکانات لازم برای اجرایی کردن طرح سهمیه بندی بنزین را نداشتند اما با تلاش و همت مشکلات موجود رفع شد، بنابراین انگیزه و همت کلید اجرایی شدن طرح کالابرگ الکترونیکی است.

به نظر می‌رسد در سال آینده وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در گذشته وزارت بازرگانی مسئول توزیع کالا از طریق کوپن بود، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در سال آینده وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی شود چراکه این وزارتخانه مسئول توزیع کالا و ساماندهی بازار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان با ارائه طرحی به دنبال تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی هستند، ادامه داد: در صورت تحقق این مهم مجلس گامی در جهت خواسته دولت برداشته است تا از این طریق توزیع کالا در بازار ساماندهی شود.

 تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ وزارت بازرگانی متولی توزیع کالابرگ‌های الکترونیک 

وی تصریح کرد: در صورت تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به احتمال زیاد توزیع کالابرگ‌های الکترونیک برعهده وزارت بازرگانی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازوکار نحوه استفاده از کالابرگ‌های الکترونیک توسط دولت تعیین می‌شود، تاکید کرد: باید برای توزیع این کالابرگ‌ها شرایطی در نظر گرفته شود که مردم به راحتی کالاهای مورد نیاز خود را تامین کنند و به زحمت نیافتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet