هدر موبایل
1397/12/17 10:27:17
سرویس اجتماعی
نوروزی:

بدنه اجرایی دستگاه قضایی نیاز به تحول دارد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، بابیان‌اینکه راه‌اندازی سامانه ساما تنها ده درصد از اهداف تعیین‌شده در جهت ممانعت از اطاله دادرسی و جلوگیری از فعالیت افراد کارچاق کن را محقق کرده تاکیدکردکه رفع این دو معضل در گروی ایجاد تحول در بدنه اجرایی دستگاه قضایی است.
بدنه اجرایی دستگاه قضایی نیاز به تحول دارد سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، بابیان‌اینکه راه‌اندازی سامانه ساما تنها ده درصد از اهداف تعیین‌شده در جهت ممانعت از اطاله دادرسی و جلوگیری از فعالیت افراد کارچاق کن را محقق کرده تاکیدکردکه رفع این دو معضل در گروی ایجاد تحول در بدنه اجرایی دستگاه قضایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104558801076.jpg بدنه,اجرایی,دستگاه,قضایی,نیاز,به,تحول,دارد Icana

حسن نوروزی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد تاثیر سامانه ساما در ممانعت از اطاله دادرسی و جلوگیری از فعالیت افراد کارچاق کن که از اهداف راه‌اندازی آن بوده است، گفت: این سامانه نه در جلوگیری از اطاله دادرسی و نه نفوذ افراد کارچاق کن موفق بوده است، چرا که کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند، آموزش دقیقی در این رابطه ندیده‌اند، بنابراین می‌توان گفت که این سامانه تنها ده درصد این اهداف را محقق کرده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون اطاله دادرسی و تعدد پرونده‌ها همان وضعیت سابق را دارد، ضمن اینکه کارچاق کن‌ها هم به عناوین مختلف به کار خود ادامه می‌دهند.

رئیس جدید قوه قضائیه باید برای ممانعت از اطاله دادرسی چاره‌اندیشی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ارائه راهکار برای رفع این دو چالش مهم حوزه قضایی کشور، تصریح کرد: رئیس جدید قوه قضائیه باید به طور جدی برای رفع این دو معضل چاره‌اندیشی کند و افرادی که برای فعالیت در سمت رئیس دادگستری یا دادستانی انتخاب می‌شوند، به طور دقیق گزینش شوند و افرادی که حداقل پانزده سال بدون ارتکاب هیچ گونه خطایی در سمت بازپرسی فعالیت داشته‌اند به دادگاه کیفری رفته و به عنوان دادستان فعالیت کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: بدنه اجرایی دستگاه قضایی نیاز به تحول دارد، در غیر این صورت اگر قرار باشد این بخش کما فی السابق عمل کند، راه‌اندازی این قبیل سامانه‌ها تاثیری در رفع مشکلات موجود در حوزه قضایی نخواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet