هدر اصلی
1397/12/16 10:17:21
سرویس اجتماعی
جمالی با اشاره به تامین فضاهایی از سوی شهرداری ها برای برگزاری چهارشنبه سوری:

چهارشنبه سوری نباید به ناهنجاری اجتماعی تبدیل شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه حالت سنتی چهارشنبه سوری باید حفظ شود تا به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود گفت: فرهنگ سازی از سوی رسانه ملی باید به گونه ای باشد که به مراسم رعب و وحشت تبدیل نشود.
چهارشنبه سوری نباید به ناهنجاری اجتماعی تبدیل شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه حالت سنتی چهارشنبه سوری باید حفظ شود تا به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود گفت: فرهنگ سازی از سوی رسانه ملی باید به گونه ای باشد که به مراسم رعب و وحشت تبدیل نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803103006634752.jpg چهارشنبه,سوری,نباید,به,ناهنجاری,اجتماعی,تبدیل,شود Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه نحوه برگزاری مراسم  چهارشنبه سوری به مرور زمان دستخوش تغییر شده و ایرانی ها به سمت استفاده از مواد منفجره خطرناک و آتش زا روی آوردند، گفت: متاسفانه طی سال های اخیر شاهد حوادث دلخراشی در این مراسم هستیم از این رو برای جلوگیری از آسیب های ناشی از این سنت در سال جاری باید رسانه ملی فرهنگ سازی مناسبی را داشته باشد و خانواده ها نیز خطرات ناشی از مواد محترقه را به فرزندان اطلاع رسانی و گوشزد کنند تا این سنت دیرینه به مراسم رعب و وحشت تبدیل نشود.

چهارشنبه سوری

کارکردهای مثبت چهارشنبه سوری مانند همدلی و نشاط جمعی باید مورد توجه قرار گیرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کارکردهای مثبت چهارشنبه سوری مانند همدلی، دوستی و نشاط جمعی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: آیین ملی مانند چهارشنبه سوری فرصتی برای ایجاد نشاط اجتماعی است و باید با فرهنگ سازی مناسب آن را تبدیل به روز آرامش کرد.

مردم برای پیشگیری از خسارات های جانی از مواد محترقه استفاده نکنند

وی با تاکید بر اینکه مردم برای پیشگیری از خسارات های جانی از مواد محترقه استفاده نکنند، تصریح کرد: کودکان و نوجوانان در این مراسم در معرض آسیب بیشتری قرار دارند و خانواده ها باید مراقبت بیشتری را داشته باشند تا چهارشنبه سوری تبدیل به چهارشنبه سوزی نشود.

حالت سنتی چهارشنبه سوری باید حفظ شود تا به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود

جمالی سوسفی با بیان اینکه حالت سنتی چهارشنبه سوری باید حفظ شود تا به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود، گفت: نیروی انتظامی باید با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه نظارت مناسبی را برای پیشگیری از خسارات های احتمالی داشته باشد البته مراکز درمانی نیز در حالت آماده باش هستند تا بتوانند در زمان مناسب اقدامات مناسب درمانی را انجام دهند.

شهرداری ها فضاهایی را برای برگزاری مراسم مهیا کرده اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم، با بیان اینکه شهرداری ها فضاهایی را برای برگزاری این مراسم مهیا کرده اند، گفت: انتظار می رود مردم از چنین فضاهایی برای برگزاری این سنت استفاده کنند تا از آسیب ها پیشگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet