شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/12/18 07:16:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

کمبود فضای آموزشی بلای جان آموزش و پرورش

سخنگوی کیسیون آموزش مجلس کمبود فضای آموزشی در کشور را بلای جان وزارت آموزش و پرورش دانست.
کمبود فضای آموزشی بلای جان آموزش و پرورش سخنگوی کیسیون آموزش مجلس کمبود فضای آموزشی در کشور را بلای جان وزارت آموزش و پرورش دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg کمبود,فضای,آموزشی,بلای,جان,آموزش,و,پرورش Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص برگزار شدن کلاس های سه شیفته در برخی از مناطق کشور گفت: متاسفانه بسیاری از مشکلات در آموزش و پرورش به دلیل کمبود فضای آموزشی مناسب در کشور است که باعث شده این وزارتخانه دچار مشکل شده که باید چاره ای برای این مشکلات اندیشیده شود.

حمایت میرزاده

عدم تناسب در توزیع فضای آموزشی در کشور

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: توزیع سرانه فضای آموزشی در کشور به خوبی انجام نشده است. در بسیاری از مناطق فضای آموزشی به تعداد دانش آموزان وجود دارد و حتی بیشتر از تعداد دانش آموزان است اما در برخی از مناطق این میزان به نسبت بالایی تفاوت دارد و فضای آموزشی به نسبت دانش آموزان بسیار کم است که این مشکل در مناطق کم برخوردار و محروم مشاهده می شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد:  در مناطق کم برخوردار و محروم مشکلی علاوه بر کمبود فضای آموزشی وجود دارد و آن بحث نوسازی مدارس نیز می باشد که نوسازی  باعث شده که برخی از مدارس در مناطق کم برخوردار و محروم به صورت چند شیفته برگزار شود که مشکلاتی را به تبع آن ایجاد کرده است.

کمبود فضای آموزشی در تعلیم و تعلم تاثیر منفی خواهد گذاشت

وی بیان کرد: آموزش و پرورش باید در مناطق کم برخوردار و محروم بحث نوسازی مدارس و کمبود فضای آموزشی را جدی گرفته و از ایجاد مشکلاتی که به تبع آن برای آینده کشور ایجاد می شود، جلوگیری کند؛ زیرا این مشکلات باعث پایین آمدن کیفیت تعلیم و تعلم در این مناطق خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مصوبه اخیر مجلس در خصوص تخلیه ساختمان های متعلق  به آموزش و پرورش توسط دستگاه های اجرایی در لایحه بودجه سال آینده در راستای تامین فضای آموزشی مناسب برای این وزارتخانه بود که امید می رود که در شروع سال تحصیلی جدید این مشکلات به حداقل ممکن برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet