هدر موبایل
1397/12/18 10:14:01
سرویس اقتصادی
پیش بینی ادیانی بر ثبات در بازار نفت؛

تغییرات جهانی قیمت طلای سیاه بر درآمدهای ملی ایران تاثیر ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: از آنجا که در بودجه سال ۹۸ قیمت فروش نفت ایران حدود ۵۴ دلار یا همان قیمت کف در نظر گرفته شده، تغییرات جهانی قیمت این محصول بر درآمدهای ملی ایران تاثیر نخواهد داشت.
تغییرات جهانی قیمت طلای سیاه بر درآمدهای ملی ایران تاثیر ندارد عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: از آنجا که در بودجه سال 98 قیمت فروش نفت ایران حدود 54 دلار یا همان قیمت کف در نظر گرفته شده، تغییرات جهانی قیمت این محصول بر درآمدهای ملی ایران تاثیر نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107393682935.jpg تغییرات,جهانی,قیمت,طلای,سیاه,بر,درآمدهای,ملی,ایران,تاثیر,ندارد Icana

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت طی چند روز اخیر باوجود تلاش‌های اوپک برای متعادل نگه داشتن بازار، گفت: این کاهش قیمت مقطعی و متاثر از برخی اقدامات مرتبط با عرضه و تقاضا است و از  طرفی آمریکا با نفت شِیل (Shale Oil) یا همان نفت نامتعارف خود (نفتی که از خرده‌های سنگ نفت‌زا به دست می‌آید) در عرصه بین‌المللی بازار نفت خودنمایی می‌کند که این مسئله کاهش مقطعی قیمت جهانی نفت را به دنبال دارد.

پایان فصل سرما در بسیاری از کشورها دلیل دیگری برای کاهش قیمت جهانی نفت

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی دلیل دیگر کاهش قیمت جهانی نفت را پایان فصل سرما در بسیاری از کشورها و کاهش مصرف سوخت دانست و افزود: هرچند این مسئله در جا به جایی و نوسانات قیمتی تاثیر دارد اما باز هم پایه و اساس غنی ندارد.

قیمت نفت حول و حوش 60 دلار ثابت خواهد ماند

وی با این پیش‌بینی که قیمت نفت حدود 60 دلار ثابت خواهد ماند، درخصوص تاثیر نوسانات قیمت جهانی نفت بر اقتصاد و درآمدهای نفتی ایران، بیان کرد: از آنجا که در  بودجه سال 98 قیمت فروش نفت ایران حدود 54 دلار یا همان قیمت کف در نظر گرفته شده است تغییرات جهانی قیمت این محصول بر درآمدهای ملی ایران تاثیر نخواهد داشت.   

متعهد ماندن اعضای اوپک بر تصمیم کاهش تولید بر قیمت آینده نفت تاثیر مستقیم دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در حالی که بر این باور است متعهد ماندن اعضای اوپک بر تصمیم کاهش تولید نفت و همچنین اوضاع اقتصادی جهان بر قیمت آینده نفت تاثیر مستقیم دارد، گفت: اگرچه این تعهد اوپک هنوز آنطور که باید اجرایی نشده است اما کاهش تولید کشورهای عضو این سازمان تدریجی خواهد بود لذا آثار آن روی قیمت جهانی نفت در آینده مشخص می‌شود.

استخراج نفت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نفت شِیل یا همان نفت نامتعارف به انواعی از منابع نفتی گفته می‌شود که با روش‌های غیرمتعارف به دست می‌آید، بسیاری از کشورها که منابع بزرگی از این نفت دارند در حال سرمایه‌گذاری برای پیدا کردن راه‌های مقرون‌به‌صرفه برای استحصال این نوع نفت هستند که این به دلیل کاهش منابع نفت متعارف در سرتاسر جهان است، "نفت فوق سنگین"، "ماسه‌های نفتی" و "نفت شیل" از انواع نفت‌های غیرمتعارف به شمار می‌آیند./

پایام پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet