شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/12/19 17:15:00
سرویس فرهنگی
میرزاده خبر داد:

تشکیل کمیته‌ای چند جانبه برای بررسی مشکلات تقنینی و اجرایی حوزه مدیریت صنعتی کشور

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون مبتوعش که با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، گفت: بر این اساس مقرر شد کمیته‌ای چند جانبه برای بررسی مشکلات تقنینی و اجرای حوزه مدیریت صنعتی کشور تشکیل شود.
تشکیل کمیته‌ای چند جانبه برای بررسی مشکلات تقنینی و اجرایی حوزه مدیریت صنعتی کشور سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون مبتوعش که با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، گفت: بر این اساس مقرر شد کمیته‌ای چند جانبه برای بررسی مشکلات تقنینی و اجرای حوزه مدیریت صنعتی کشور تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg تشکیل,کمیته‌ای,چند,جانبه,برای,بررسی,مشکلات,تقنینی,و,اجرایی,حوزه,مدیریت,صنعتی,کشور Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۱۹ اسفندماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون آموزش دارای دو دستور کار بود که طی آن رئیس سازمان مدیریت صنعتی و رئیس سازمان آموزش های فنی و حرفه ای به همراه معاونان خود گزارشی جامع از فعالیت‌هایشان به کمیسیون ارائه کردند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس سازمان مدیریت صنعتی کشور گزارشی از تحولات صنعتی روز جهان و اقداماتی که در این راستا کشور نیازمند آن است، ارائه کرد تا چه تحولاتی ضرورت دارد در کشور صورت گیرد تا به سطح جهانی برسیم.

وی با بیان اینکه مباحثی همچون انقلاب صنعتی جدید، هوش مصنوعی و استفاده از استارت آپ‌ها در جلسه مطرح شد، گفت: نهایتا مقرر شد کمیته‌‎ای در این راستا متشکل از سه نفر از اعضای کمیسیون آموزش یعنی آقایان اسفندیار اختیاری کسنویه یزد، حبیب اله دهمرده، محمدمهدی زاهدی با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های صمت، علوم تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شود تا نیازهای این حوزه در تقنین و اجرا بررسی و آن را در اختیار کمیسیون قرار دهند.

ضرورت تشکیل شورای عالی مهارت برای ساماندهی آموزش های فنی و حرفه‌ای

میرزاده اضافه کرد: دستور دوم نشست امروز نیز به حضور رئیس سازمان آموزشهای فنی و حرفه‌ای و ارائه گزارشی در خصوص فعالیت‌های سازمان مربوطه ارائه و مشکلات این حوزه به ویژه در زمینه حق التدریسی‌ها و به روز نبودن تجهیزات عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته نمایندگان همچنان منتظر تشکیل شورای عالی مهارت هستند تا با تشکیل این شورا سازمان‌‎ها و نهادهای فعال در این حوزه، از موازی کاری پرهیز و امکانات نیز در این حوزه به صورت عادلانه توزیع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet