هدر موبایل
1397/12/27 10:04:30
سرویس فرهنگی
سلیمی:

نباید نوسانات ارزی برای فرصت های مطالعاتی خللی ایجاد کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش معتقد است که ارتباطات علمی با دانشگاه های جهان، دریچه ای برای توسعه علمی کشور است.
نباید نوسانات ارزی برای فرصت های مطالعاتی خللی ایجاد کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش معتقد است که ارتباطات علمی با دانشگاه های جهان، دریچه ای برای توسعه علمی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg نباید,نوسانات,ارزی,برای,فرصت,های,مطالعاتی,خللی,ایجاد,کند Icana

علیرضا سلیمی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص تخصیص ارز نیمایی به فرصت های مطالعاتی اساتید دانشگاهی و دانشجویان دکتری گفت: هر اقدامی که باعث پیشرفت و توسعه کشور شود، باید مورد توجه دولت و وزارت علوم قرار گیرد که تخصیص ارز به فرصت های مطالعاتی و سفرهای علمی اساتید دانشگاهی و دانشجویان دکتری از جمله این اقدامات است.

توسعه علم  از طریق فرصت های مطالعاتی بسیار مطلوب است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: توسعه علم ودانش از طریق استفاده از فرصت های مطالعاتی و سفرهای علمی بسیار مطلوب است و باید اساتید دانشگاه و دانشجویان بتوانند از طریق آن بر علم خود افزوده و از آن، در جهت پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنند.

نباید نوسانات ارزی برای فرصت های مطالعاتی خللی ایجاد کند

وی تصریح کرد: ارتباطات علمی و دانشگاهی با جهان زمینه بسیار مناسبی است که نباید به دلیل نوسانات قیمت ارز در کشور به حاشیه رانده شود؛ بنابراین دولت می تواند با تخصیص ارز نیمایی، زمینه استفاده از فرصت های مطالعاتی و سفرهای علمی اساتید دانشگاهی و دانشجویان دانشگاهی را تسهیل ببخشد.

فرصت های مطالعاتی و سفرهای علمی زمینه ای مناسب برای حل مشکلات کشور

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: فرصت های مطالعاتی و ارتباطات علمی و دانشگاهی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشد، بنابراین دانشجویان و اساتید دانشگاه با بهره گیری از علوم جدید و استفاده از این علوم می توانند شرایط مناسبی را برای توسعه و پیشرفت کشور ایجاد کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت علوم برای تامین ارز مورد نیاز برای فرصت های مطالعاتی و سفرهای علمی تمام تلاش خود را بکار گرفته است ؛ بنابراین اساتید دانشگاهی و دانشجویان دکتری فرصتی را که برای ارتباطات علمی و دانشگاهی برای آنها فراهم شده را غنیمت شمرده و  بهره کامل علمی را از طریق آن کسب کنند.

خبرنگار علیرضا خادمی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet