هدر موبایل
1397/12/21 07:37:37
سرویس فرهنگی
دهمرده:

حمایت مجلس از طرح های حمایتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم حمایت های مادی و معنوی از دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری تاکید کرد.
حمایت مجلس از طرح های حمایتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم حمایت های مادی و معنوی از دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107550453181.jpg حمایت,مجلس,از,طرح,های,حمایتی,برای,دانشجویان,تحصیلات,تکمیلی Icana

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص لزوم حمایت وزارت علوم از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دوره دکتری گفت: با توجه به اینکه دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در دانشگاه درحال کسب علم و انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی می باشند، باید به صورت ویژه مورد حمایت دولت و وزارت علوم قرار گیرند.

دغدغه های معیشتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی مرتفع شود

دانشجویانی در دوره تحصیلات تکمیلی قرار دارند، باید تمام دغدغه آنها کسب علم باشد

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویانی در دوره تحصیلات تکمیلی قرار دارند، باید تمام دغدغه آنها کسب علم باشد، بنابراین زمانی که نتوانند مخارج معیشتی خود را تامین کنند، به طور قطع این دغدغه در کار آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت که باید برای رفع این دغدغه و مشکلات آنها فکری جدی و اقدامی عملی صورت گیرد.

 نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  مشکلاتی که دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی با آنها مواجه هستند، علاوه بر مشکلات درآمدی، مشکلات نداشتن مسکن و خوابگاه مناسب و هم چنین برای دانشجویان متاهل، نبود خوابگاه متاهلی است که این مشکلات، به طور قطع بسیاری از این دانشجویان را از محیط علم دور کرده و سبب بروز مشکلات آموزشی برای آنها در طول سال های تحصیلی خواهد شد.

شغل اصلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی پژوهش است

وی افزود: دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری باید از تمام وقت خود برای کسب علم وانجام امور پژوهشی و تحقیقاتی صرف کنند، بنابراین دولت وزارت علوم می تواند از طریق تامین ودیعه مسکن و هم چنین تامین خوابگاه متاهلی برای دانشجویان متاهل و علاوه بر آن قرار دادن مبالغی برای امرار معاش دانشجویان بسیاری از دغدغه و مشکلات این دانشجویان را رفع کند.

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: وزارت علوم وظیفه دارد از دانشجویانی در مسیر پژوهش و امور تحقیقاتی قرار دارند، حمایت ویژه صورت دهد که در این مسیر مجلس آمادگی دارد موانع قانونی را در جهت حمایت از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی برطرف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet