ایام محرم 1398
1397/12/20 14:35:00
سرویس اقتصادی
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه98

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد  تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه98 عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل 2هزار و 100میلیارد  تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg توجه,ویژه,مجلس,به,تولید,و,کشاورزی,در,لایحه,بودجه98 Icana

علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت بخش کشاورزی و کشاورزان در لایحه بودجه سال 98، گفت: در لایحه بودجه توجه خوبی به بخش کشاورزی شده است، بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کشاورزان زیر 100میلیون تومان در سال آینده نیز ادامه دارد زیرا برخی از کشاورزان به دلیل کاهش میزان بارش و خشکسالی‌ها امکان پرداخت وام های دریافتی را ندارند.

390 هزار پرونده وام کشاورزان در سال 95 بسته شد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش عمده وام‌های کشاورزی مبالغی زیر 10 میلیون تومان هستند، ادامه داد: با اعلامی که در سال 95 صورت گرفت مبنی بر اینکه کشاورزان در صورت پرداخت اصل وام، جریمه آنها بخشیده می‌شود و سود آن را نیز دولت پرداخت می‌کند تنها در بانک کشاورزی 390 هزار پرونده مختومه شد.

اعتبار صندوق توسعه ملی 500میلیارد تومان افزایش یافت

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در زمینه سهم صندوق بیمه محصولات کشاورزی از بودجه سال 98 پیشنهاد کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مصوب شد، عنوان کرد: در سال جاری اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی یک هزار میلیارد تومان بود که خوشبختانه 500میلیارد تومان دیگر به آن اضافه شد.

تخصیص اعتبار 150 میلیون یورویی برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین

اکبری با بیان اینکه پیشنهاداتی در زمینه گرفتن سهمیه از صندوق توسعه ملی داشتیم که بخش از آن مصوب شد، گفت: از محل صندوق توسعه ملی 150 میلیون یورو به بخش آبخیزداری، 150 میلیون یورو به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری و تحت فشار ، 150 میلیون یورو به تامین آب آشامیدنی روستاها و 100 میلیون یورو نیز به کنترل ریزگردها اختصاص داده شد.

درآمد 2 هزار و 100میلیارد تومانی دولت از محل فروش گندم به صنایع و صنوف

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه قیمت خرید تضمینی گندم تلاش شد تا رقم آن به هر کیلو یک هزار و 700 تومان افزایش پیدا کند، ادامه داد: سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل 2 هزار و 100 میلیارد  تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در تبصره‌های لایحه بودجه سال 98 تلاش شد تا به بخش کشاورزی و تولید توجه نسبی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجلس نگاه منصفانه و حل مسئله را به مسائل کشاورزی تولید، کشاورزی و دامداری دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet