هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

جاذبه‌‎های تمام نشدنی شرق مازندران؛ از تمدن 4 هزار ساله گوهرتپه تا تالاب بین المللی میانکاله

سرویس فرهنگی
نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس با برشمردن جاذبه‌‎های گردشگری شرق مازندران، گفت: جاذبه‎های این منطقه از تمدن 4 هزار ساله گوهرتپه تا تالاب بین المللی میانکاله ومجموعه عباس آباد شامل دریاچه و جنگل‌ها و چشمه عمارت بهشهر است.
جمعه 2 فروردین 1398 ساعت 08:04
جاذبه‌‎های تمام نشدنی شرق مازندران؛ از تمدن 4 هزار ساله گوهرتپه تا تالاب بین المللی میانکاله نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس با برشمردن جاذبه‌‎های گردشگری شرق مازندران، گفت: جاذبه‎های این منطقه از تمدن 4 هزار ساله گوهرتپه تا تالاب بین المللی میانکاله ومجموعه عباس آباد شامل دریاچه و جنگل‌ها و چشمه عمارت بهشهر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100455527532.jpg جاذبه‌‎های,تمام,نشدنی,شرق,مازندران؛,از,تمدن,4,هزار,ساله,گوهرتپه,تا,تالاب,بین,المللی,میانکاله Icana

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به جاذبه‌‎های گردشگری شرق مازندران، گفت: این منطقه با بهره‌گیری از شهرهای بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل شهر، رستم کلاه و همچنین حدود 240 روستای بکر و دارای جاذبه‌های مختلفی است که برای گردشگران داخلی و خارجی جذاب هستند.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه شرق مازندران از جاذبه‌های طبیعی و میراثی فراوانی در شرق مازندران بهره می‌گیرد، افزود: مجموعه عباس آباد شامل دریاچه و جنگل‌ها و  چشمه عمارت بهشهر مجموعه‌ای بی نظیر است و از دوره صفوی به جای مانده و به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: یکی از محوطه‌های بزرگ پیش از تاریخ شمال کشور نیز در شهرستان در محدوده شمال غربی شهر رستمکلا با عنوان گوهر تپه واقع است که بیانگر وجود تمدن 4 هزار ساله در این منطقه است و سازمان گردشگری سرمایه‌گذاری خوبی را در این منطقه داشته است.

گوهرتپه
گوهرتپه

 

وی ادامه داد: عمارت صفی آباد نیز یکی دیگر از آثار ثبت ملی در بهشهر بوده که در بام شهر بهشهر بنا شده است. همچنین تالاب میانکاله شبه جزیره‌ای است در جنوب شرقی دریای خزر، در شمال شهر بهشهر واقع شده و این تالاب بین‌المللی ضمن ثبت در کنوانسیون رامسر برای اکوتروریست‎ها نیز جذابیت بسیاری دارد.

تالاب میانکاله

 

شاعری اضافه کرد: یکی از قدیمی‌ترین قبرستان‌های مسلمانان نیز با اسم قبرستان سفیدچاه مربوط به دوره تیموریان در بخش یانه سر، روستای سفید چاه واقع شده و برای گردشگران از جذابیت‌های بسیاری برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه پارک‌های جنگلی بسیاری در شرق استان مازندران وجود دارد که از جاذبه‌های طبیعی استان به شمار می‌‎آیند، گفت: افزون بر این، حدود 240 روستای بکر و پرجاذبه در شرق مازندران واقع شده که مردمانی با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی دارد که به فعالیت‌های دامداری، کشاورزی و آبزی پروری مشغول هستند که دیدن این روستاها برای گردشگران می‌تواند جذاب باشد.

وی یادآور شد: همچنین شهرستان‌های نکا، گلوگاه و بهشهر دارای سواحل زیبایی بوده که در نوع زیبایی‌های منحصر به فردی دارد. در کنار این شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه دارای مفاخر و بزرگان فرهنگی و دینی است که برای بخش عظیمی از گردشگران که به دنبال مفاخر اجتماعی و فرهنگی هستند، جذاب باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: افزون بر این، آب و هوای شرق مازندران مدیترانه‌ای و معتدل بوده و برای بسیاری از مردم که از هوای شهر خسته‌اند، بسیار مناسب است؛ همچنین خرید صنایع دستی تولیدی مردم روستا نیز یکی دیگر از جاذبه‌های شرق مازندران به شمار می‌آید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000