هدر موبایل
1397/12/20 14:35:42
سرویس صحن
ظاهری در نطق میان دستور:

فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری کوتاه شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: باید فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری کوتاه شود تا سرمایه‌گذار در کشور ماندگار شده و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد شود.
فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری کوتاه شود عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: باید فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری کوتاه شود تا سرمایه‌گذار در کشور ماندگار شده و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102096107566.jpg فرآیند,صدور,مجوز,برای,سرمایه‌گذاری,کوتاه,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی عسگر ظاهری عبده وند در نشست علنی امروز (دوشنبه 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری وعرض تبریک به حجت الاسلام رییس، گفت: وحدت، همدلی و همگرایی نیاز کنونی کشور است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد و در این مدت خدمات بسیار ارزشمندی ارائه شده است با آغاز دهه پنجم نیاز است کاستی‌ها، کمبوده‌ها و خدمات ارائه شده با جدیت بیشتری پیگیری و ارائه شود.

وی اظهار کرد: در کنار صبر و شکیبایی مردم شریف، مسئولان باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات داشته باشند؛ امروز بیکاری و گرانی دغدغه مردم است باید برای ایجاد فرصت های شغلی با برنامه‌های جدید، تلاش و همگرایی میان سه قوه نگرانی مردم را کاهش دهیم.

ظاهری خاطرنشان کرد: باید فرآیند صدور مجوز برای سرمایه گذاری کوتاه شود تا سرمایه‌گذار در کشور بماند و فرصت شغلی ایجاد کند.

یارانه کالای اساسی برای تامین کالای موردنیاز مردم مصرف شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حمایت و اعمال سیاست‌هایی مانند معافیت‌های مالیاتی می‌تواند زمینه سرمایه گذاری را مهیا کند، ادامه داد: حل مشکل گرانی که خود یکی از آسیب های جامعه است همکاری بین بخشی را می طلبد باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا 14 میلیارد دلار یارانه کالاهای اساسی به دست مرم برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوزستان از ظرفیت خوبی برخوردار است اگر در شمال دریا، تالاب و کشارزی داریم، خوزستان نیز منابعی مانند نفت، گاز، زمین های مستعد کشاورزی، مرز مشترک و دسترسی به دریا و... دارد می توان با استفاده از این منابع استان را به درجه عالی توسعه رساند از مسئولان انتظار می رود تا با حمایت های خود، اهداف از پیش تعیین شده را محقق کنند.

ظاهری با بیان ینکه مسئولان باید از مردم سیل زده سال های گذشته حمایت کنند، گفت: علیرغم گذشت 2 سال از تصویب قانون برنامه شم ماده 112 تاکنون اجرایی نشده است. در این برنامه آمده بود باید برای ماندگار کردن نیروی انسانی در استان های مرزی تمام تلاش به کار گرفته شود . ما باید کمک کنیم تا دولت ملزم به اجرای این قانون شود.

وی با اشاره به ظرفیت مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا تاکید کرد: علیرغم اینکه در این منطقه نعمت های بسیار دارد اما مورد کم لطفی قرار می گیرد انتظار می رود دولت دوازدهم در سال های پایانی خود تلاش خود را برای رضایتمندی مردم به کار برد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: اگرچه سرمایه گذاری های خوبی در حوزه نفت، انرژی و... صورت گرفته اما این سرمایه گذاری ها عملیاتی نشده است. باید طرح مقام معظم رهبری پس از 22 سال تکمیل شود در حال حاضر این طرح نیمه کاره رها شده است؛ چرا فاز دوم آن شروع نمی شود؟

وی گفت: چرا شهرهای بالادست خوزستان را از این نعمت برخوردار نمی کنیم باید کمک کنیم در آینده طرح مقام معظم رهبری در شهرهای بالادستی اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آب رسانی به شهرستان های محروم و روستاهای عقب مانده در سال جاری و سال گذشته شروع شده است از وزیر نیرو درخواست می شود تا این طرح را در سال 98 بهره برداری شود.

ظاهری با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه گاز صورت گرفته است، تاکید کرد: از سرمایه گذاران و وزیر صنعت، معدن و تجارت می خواهم به بهره برداری این پروژه کمک کنند.

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش در مسجد سلیمان بیداد می کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش حوزه انتخابیه اینجانب بیداد می کند، افزود: از آنجایی که سال آینده خرید خدمات منع شده باید برای تامین نیروی انسانی تدابیر لازم اتخاذ شود.

شهرستان‌های هفتگل و اندیکا فاقد بیمارستان هستند

وی گفت: شهرستان های هفتگل و اندیکا فاقد بیمارستان هستند از وزیر بهداشت، درمان و آموزش می خواهم سال آینده کمک های لازم را برای حل این مشکل انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: باید فضایی فراهم شود تا 25 میدان نفتی موجود در خوزستان فعال شود تا علاوه بر اشتغالزایی، درآمدزایی مناسبی نیز برای کشور ایجاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet