انتخابات ریاست جمهوری
1397/12/20 08:24:00
سرویس اقتصادی
قره‌خانی:

تجهیز خودروها به سیستم CNG گران تمام می شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم به دلیل ارزانی بنزین چندان گرایشی به CNG ندارند، گفت: اکنون به اندازه و به درستی از ظرفیت سوخت سی.ان.جی در کشور استفاده نمی‌شود.
تجهیز خودروها به سیستم CNG گران تمام می شود سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم به دلیل ارزانی بنزین چندان گرایشی به CNG ندارند، گفت: اکنون به اندازه و به درستی از ظرفیت سوخت سی.ان.جی در کشور استفاده نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104115012837.jpg تجهیز,خودروها,به,سیستم,CNG,گران,تمام,می,شود Icana

اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نحوه استفاده از ظرفیت CNG در کشور، گفت: اکنون به اندازه و به درستی از ظرفیت سوخت سی.ان.جی در کشور استفاده نمی‌شود هر چند در مقایسه با کشورهای دیگر همچون پاکستان به مراتب مصرف بالاتری داریم و شاید رده‌های دوم و سوم جهان را در استفاده از سوخت گازی داشته باشیم اما در داخل خود کشور مصرف این سوخت فاصله بسیاری با ظرفیت تولید آن دارد.

روزانه حدود 22میلیون لیتر گاز در کشور مصرف می‌شود/استفاده از 50درصد ظرفیت‌ جایگاه‌های سی.ان.جی در کشور

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی اشاره به مصرف روزانه بالای گاز در کشور در حالی که این مصرف می‌تواند چندین برابر شود، افزود: با وجود مصرف محدود این گاز اما خوشبختانه جایگاه‌های سی.ان.جی توسعه خوبی در سراسر کشور پیدا کرده‌اند و حتی می‌توان گفت؛ از 50درصد ظرفیت‌شان استفاده می‌شود.

مردم به دلیل ارزانی بنزین چندان گرایشی به CNG ندارند

وی اضافه کرد: اگرچه گاز طبیعی به تمام شهرها و روستاهای اقصی نقاط کشور رسیده و دانش فنی برای تبیین سیستم سی.ان.جی کسب شده است، اما مردم به دلیل ارزانی بنزین، چندان گرایشی به  CNG ندارند لذا باید علاوه بر افزایش قیمت بنزین، خودروهای دوگانه‌سوز به تولید وسیع برسند و کارخانه‌ها نیز به این مهم مکلف شوند چراکه میزان تولید خودروهای گازسوز بسیار پایین است.

جایگاه سوخت سی ان جی CNG

قره‌خانی بیان کرد: از آنجا که به گفته کارشناسان، گازسوز کردن خودروهایی که از پایه، گازسوز نبوده‌اند نیز به صورت کارگاهی، عمر موتور خودرو را کاهش می‌دهد لازم است کارخانجات از ابتدا خودروهای دوگانه‌سوز تولید کنند تا این نگرانی رفع شود.

مردم در چه شرایطی به  CNG رغبت پیدا خواهند کرد

این نماینده مجلس همچنین درخصوص قیمت ارزان بنزین و نبود تفاوت چندان میان قیمت گاز و بنزین، اظهارکرد: باید قیمت گاز را کاهش داد یا قیمت بنزین را بالا برد تا مردم به سمت سوخت گاز رغبت پیدا کند.

گرانی تجهیز خودروها به سیستم سی.ان.جی و سود بالای وام‌های بانکی مانع گرایش مردم به این سوخت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه موانعی همچون گرانی تجهیز خودروها به سیستم سی.ان.جی و سود وام‌های بانکی برای تحقق این مهم سبب شده مردم گرایشی به این سوخت نداشته باشند، گفت: کمیسیون انرژی، صنایع و معادن و برنامه، بودجه و محاسبات، اقتصادی و فراکسیون محیط زیست مجلس باید علاوه‌بر مطالبه تولید خودروهای گازسوز ، با یکدیگر نیــــز جهت رفع این مشکل همراه شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet