هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

اتکای آمریکا در منطقه به عربستان سعودی و زورگویی اسرائیل است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت:نگرانی آمریکا از فروپاشی رژیم های وابسته در منطقه است.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 02:49
اتکای آمریکا در منطقه به عربستان سعودی و زورگویی اسرائیل است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت:نگرانی آمریکا از فروپاشی رژیم های وابسته در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg اتکای,آمریکا,در,منطقه,به,عربستان,سعودی,و,زورگویی,اسرائیل,است Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به فاش شدن بخشی از روابط بلک واتر و عربستان و آمریکا گفت:استفاده از ادبیات سلطه در ادبیات سیاسی معاصر جایگاه خودش را دارد به خصوص برای کسانی که در راه های غیرقانونی سعی دارند که اقدامات سلطه گرانه و نفع طلبانه خود را به هر طریقی به کرسی بنشانند و پول شویی یکی از این اقدامات است.

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به این که ترامپ بنیادی بازرگانی دارد و  براساس حداکثر سود  اقتصادی کار می کند،تاکید کرد: ترامپ بنگاه اقتصادی دارد و رابطه اش با کشورهای دیگر و کشورهای اروپایی هم برمبنای حداکثر سود اقتصادی است.

وی با تاکید بر منطقه مهم و حساس خاورمیانه مطرح کرد:مهمترین منطقه‌ای که در جهان حساس است و "هارت لند"  و قلب جهان است ؛ غرب آسیا ،خاورمیانه و خلیج فارس است که منابع سرشار و معادن مهم نفت ،گاز ،طلا ،روی و آهن  غیر داردو آمریکایی ها  حداکثر سعی می کنند رژیم های وابسته به خودشان را در منطقه تقویت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نگرانی آمریکا از فروپاشی رژیم های وابسته در منطقه است،مطرح کرد:چون ایران را ملاحظه کردند و ایران ژاندارم خلیج بود ؛شاهی که در اوج تحریم عربستان و اسرائیل، نفت رژیم صهیونیستی در جنگ اعراب و اسرائیل را تامین کرد؛ بنابراین این موقعیت از دست رفته است.

ابطحی با بیان اینکه اتکای آمریکا به عربستان و امارات و زورگویی اسرائیل است،ادامه داد: رصدی که اسرائیل بر کشورها از طریق عمال خودش و از طریق موساد انجام می دهد و آنها را کنترل می کند،بر منطقه نظارت دارد.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به موضوع بهار عربی که در برخی کشورهای منطقه اتفاق افتاد،تاکید کرد:بعد از موضوع بهار عربی یا بهار اسلامی که وجود داشت،اختلافاتی در خاندان های قبیله ای عربستان و امارات و حتی قطر ایجاد شد؛ این نگرانی در آمریکا به وجود آمد که چگونه این خانواده ها را حفظ کند،یکی از این راه ها ایران‌هراسی است ؛یعنی ایران را ترسناک نشان بدهند که این ها را به دامن خودشان جذب کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود:ملاقات هایی که با مقامات عربستان ،امارات و دیگر مسئولین بلک واتر آمریکا شده است از این جهت است،تا این کشورها به آمریکا وابسته تر باشند.یعنی ملاقاتی که پسر ترامپ با  دیگران داشته اند؛البته پسر ترامپ یک کاتالیزور است و کارهای تجاری می‌خواهند با هم بکنند؛اما در پشت پرده هدایتی است که مثلا بنیاد راکفلر و یا  بنیاد کارتر می‌کند و  اندیشکده هایی مانند ویلسون و اندیشکده نظریه‌پردازان آمریکایی آنها را هدایت می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:باید اثرگذاری این ملاقات ها را ببینیم که  چگونه اثرگذاری می کنند و چگونه این منابع مالی بیشتر خواهد شد تا کشورها را  به سمت ایران هراسی هدایت کنند.

به گزارش خانه ملت؛شرکت آمریکایی بلک واتر که بعد از رسوایی‌های بسیار نام خود را به آکادمی تغییر داد، در حدود 195 عملیات تروریستی در عراق انجام داده و بیش از صدها نفر از مردم غیر نظامی عراق را به دلیل مست بودن مزدوران خود به خاک و خون کشیده است.موسس شرکت امنیتی «بلک‌واتر» برای نخستین بار برگزاری دیداری با محوریت ایران میان او با پسر ارشد ترامپ و فرستاده امارات و عربستان سعودی، قبل از انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را تأیید کرد.

"اریک پرینس"، موسس شرکت بدنام "بلک‌واتر" برای اولین بار دیدار با «دونالد ترامپ جونیور»، پسر ارشد ترامپ و فرستاده عربستان سعودی و امارات در «برج ترامپ» قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را تأیید کرد. پرینس در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره، در پاسخ به سوالی در این باره گفت حاضران در آن جلسه برای رایزنی درباره سیاست‌ها در قبال ایران هم گرد هم آمده بودند. او گفت:برای صحبت کردن درباره سیاست‌ها در قبال ایران آنجا جمع شده بودیم.

رسانه‌های آمریکا پیش از این گزارش داده بودند پرینس ترتیب برگزاری این دیدار را در آگوست سال ۲۰۱۶ میان پسر ارشد ترامپ با «جورج نادر»، تاجر لبنانی-آمریکایی داد. 

نادر که سال‌هاست در امارات زندگی می‌کند و در تمام این سال‌ها به عنوان مشاور «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی فعالیت کرده در نشست برج ترامپ و در نشست محرمانه دیگری که در جزیره سیشیل با حضور یک تاجر روس و یکی از مشاوران ترامپ برگزار شده بود، خود را به عنوان فرستاده امارات و عربستان معرفی کرده و اعتماد طرف آمریکایی را جلب کرده بود.اریک پرینس که برادر وزیر آموزش و پرورش فعلی آمریکا است در یک جلسه استماع که یک سال قبل در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد از ارائه اطلاعات درباره نشست برج ترامپ خودداری کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط