خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1397/12/21 12:13:39
سرویس سیاسی
سالک تاکید کرد:

اعتراف کشورهای همسایه به اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه/ دست بالای ایران در امنیت خاورمیانه

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهایی مثل عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و دیگران متوجه شدند که ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است به این اقتدار اعتراف دارند.
اعتراف کشورهای همسایه به اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه/ دست بالای ایران در امنیت خاورمیانه عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهایی مثل عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و دیگران متوجه شدند که ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است به این اقتدار اعتراف دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/109810.jpg اعتراف,کشورهای,همسایه,به,اقتدار,جمهوری,اسلامی,در,منطقه/,دست,بالای,ایران,در,امنیت,خاورمیانه Icana

احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به سخنرانی برهم صالح در جمع اصحاب رسانه و اینکه ایران محور ثبات و امنیت در منطقه است گفت: ۱۵ کشور همسایه ما به این مسئله واقف هستند که اگر انقلاب اسلامی ایران نبود بسیاری از امکانات برای آنها فراهم نبود و حیثیت شان از بین می‌رفت.

وی افزود:خوشبختانه کشورهایی مثل عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و حتی کشورهای روسیه و دیگران متوجه شدند که ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است به این اقتدار اعتراف دارند و این موضوع برای ما خیلی قیمتی و با ارزش است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر قدرت و نقش محوری جمهوری اسلامی در منطقه ،تصریح کرد:کشورهای دیگر خلیج فارس هم از این اقتدار جمهوری اسلامی ایران نگران هستند؛در شرایطی که تحریم بر کشور ما حاکم بود به حد خود کفایی بالایی رسیدیم در اکثر زمینه‌ها قله های دنیا را در طول این چهل سال می پیماییم و مشکلی از این بابت نداشتیم.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور عراق درباره ثبات و اقتدار منطقه با وجود و حضور جمهوری اسلامی،تاکید کرد:صحبتی که رئیس جمهور عراق کرده،درست است؛وی گفته است که ایران و عراق از هم جدا نخواهند شد و این حرف در دنیای دیپلماسی سیاسی خیلی معنا پیدا می‌کند؛ هم پاسخی به اسرائیل و آمریکا می دهند و هم یک امیدی به درون کشور می دهد.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:جنایاتی که صدام علیه جمهوری اسلامی کرد کم نبود و مردم و مسئولان عراق به آن واقف هستند؛اما ایران به عراق کمک کرد و این حرکت ،بزرگ و قابل قدردانی است و به خاطر ملت ما و  به برکت شهدای ما است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet