ایام محرم 1398
1397/12/20 18:57:22
سرویس اجتماعی
عابدی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت ودرمان:

تشکیل کارگروه ویژه جهت بررسی علل فضا سازی علیه جامعه پزشکی در مورد مالیات

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کارگروه ویژه جهت بررسی علل فضا سازی برعلیه جامعه پزشکی در مورد مالیات خبر داد.
تشکیل کارگروه ویژه جهت بررسی علل فضا سازی علیه جامعه پزشکی در مورد مالیات سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کارگروه ویژه جهت بررسی علل فضا سازی برعلیه جامعه پزشکی در مورد مالیات خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43232.jpg تشکیل,کارگروه,ویژه,جهت,بررسی,علل,فضا,سازی,علیه,جامعه,پزشکی,در,مورد,مالیات Icana

حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز ( شنبه 19 اسفند ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور مسئولین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور، مسئولین سازمان نظام پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور و کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: جلسه کمیسیون بهداشت در خصوص بررسی وضعیت پرداخت مالیات جامعه پزشکی بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه اخیراً  آماری از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر فرار مالیاتی  5 تا 7 هزار میلیارد پزشکان منتشر شده است. در همین راستا مسئولان  مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی را برای ارائه توضیحاتی در خصوص مبنی محاسبه این آمارها به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دعوت کردیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس درآمد و مالیات تعداد پزشکان فارغ التحصیل را محاسبه کرده بود، در صورتی که نمی‌توانیم تعداد پزشکان را به تعداد درآمدهایشان در نظر بگیریم.

وی با اشاره به تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم ادامه داد: بر اساس این تبصره مطب هایی که 10 برابر حداقل درآمد در سال را دارند احتیاجی به تکمیل اظهار نامه مالیاتی ندارند، بنابر این حداقل درآمد پزشکان در بودجه سال 97، 33 میلیون تومان  تصویب شده که 10 برابر آن 330 ملیون تومان است، اگر پزشکی تا این مبلغ ترنول مالی را داشت باشد نیازی به پر کردن اظهار نامه مالیاتی ندارد. بی تردید پزشکان زیادی شامل این ماده می‌‌شوند اما متاسفانه مرکز پژوهش ها مالیات آنها را نیز محاسبه کرده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با اشاره به ماده 69 مکرر قانون مالیات‌ های مستقیم گفت: این قانون مجوز بررسی تراکنش های مالیاتی را به اقتصاد دارایی داده است، اما آستانه این بررسی را 5 میلیارد تومان در سال تعیین کرده است، بی تردید درآمد بیش 95 درصد پزشکان زیر این مبلغ است و شامل بررسی تراکنش‌ها نمی‌شوند.

عابدی با بیان اینکه قرار ندادن دستگاه کارت خوان در مطب‌ها نه دلیل فرار مالیاتی است و نه دلیلی برای  پرداخت مالیات تصریح کرد: خبری که این روزها از جانب بسیاری از خبرگزاری ها مبنی بر لزوم استفاده مطب‌ها از دستگاه کارتخوان منتشر می‌شود، صرفاً به جهت رفاه حال بیماران بوده و این الزام به دلیل اخذ مالیات از پزشکان نیست. این قانون به سازمان امور مالیاتی 18 ماه فرصت داد تا ساز و کاری را برای دریافت مالیات فراهم کند. بنابر این هنوز هیچ ساز و کاری برای اخذ مالیات از پایانه‌های فروش تعریف نشده است.

نبود دستگاه کارتخوان در مطب‌ها دلیل عدم پرداخت مالیات نیست

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه  متاسفانه جو نامناسبی علیه پزشکان در کشور ایجاد شده است افزود: نبودن دستگاه کارتخوان در مطب‌ها دلیلی بر عدم پرداخت مالیات نبوده و بودن آن نیز دلیل پرداخت مالیات نیست و این الزام تنها برای رفاه بیشتر بیماران است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی کشور بر اساس تعداد فارغ التحصیلان پزشکی بوده و آمار دقیقی نیست. بر این اساس اعضای حاضر در کمیسیون از توضیحات نمایندگان مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی کشور قانع نشدند و مقرر شد کار گروه ویژه ای جهت بررسی علل فضاسازی علیه جامعه پزشکی در خصوص مالیات تشکیل شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet