شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/12/20 17:07:49
سرویس اقتصادی
قوامی با تشریح نشست کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات:

کلیات طرح سپرده ارزی در بانک‌ها تصویب شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس نشست این کمیسیون را تشریح کرد.
کلیات طرح سپرده ارزی در بانک‌ها تصویب شد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس نشست این کمیسیون را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg کلیات,طرح,سپرده,ارزی,در,بانک‌ها,تصویب,شد Icana

هادی قوامی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز کمیسیون گفت: در جلسه امروز رسیدگی به طرح سپرده ارزی در بانک‌های عامل در دستورکار قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس توضیح داد: در این طرح بانک مرکزی و بانک ها موظف می شوند که بازپرداخت اصل و سود سپرده های ارزی را تضمین کنند تا تشویقی باشد مردم ارزهای خود را در نظام بانکی بیاورند.

دلار ارز

 

نمایند مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح تنها یک ماده دارد، ادامه داد: هدف از این طرح این است که به صاحبان دلار، یورو و ارزهای خارجی اطمینان داده شود که سرمایه های ارزی خود را در نظام بانکی سپرده گذاری کنند.

وی اظهار داشت: در این زمینه رئیس بانک مرکزی بارها ضمانت ها شفاهی برای بازپرداخت اصل و سود سپرده های ارزی داده است اما  گفته می شود در این حوزه خلاء قانونی وجود دارد بنابراین نمایندگان به چنین طرحی را در نظر گرفته اند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: بانک مرکزی مخالف این طرح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet