هدر اصلی
1397/12/21 16:10:35
سرویس اقتصادی
تربتی نژاد:

ظرفیت افزایش قیمت گندم به مرز 2 هزار تومان وجود دارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس قانون این ظرفیت وجود دارد تا قیمت خرید تضمینی گندم به مرز دو هزار تومان افزایش پیدا کند.
ظرفیت افزایش قیمت گندم به مرز 2 هزار تومان وجود دارد سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس قانون این ظرفیت وجود دارد تا قیمت خرید تضمینی گندم به مرز دو هزار تومان افزایش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100662165916.jpg ظرفیت,افزایش,قیمت,گندم,به,مرز,2,هزار,تومان,وجود,دارد Icana

نور محمد تربتی نژاد سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بررسی افزایش قیمت گندم در شورای اقتصاد، گفت: به دلیل اینکه در کشور نوسانات نرخ ارز وجود داشت شاهد خروج غیرقانونی برخ از اقلام و تولیدات کشاورزی و دامداری از جمله گوشت قرمز از کشور و افزایش قیمت آن در بازار بودیم.

گندم زار

 

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع نوسانات نرخ ارز می‌تواند بر روی قیمت سایر کالاها نیز اثرگزار باشد، تصریح کرد: این امکان وجود دارد تا در صورت عدم برنامه‌ریزی صحیح دولت و اختلاف قیمت گندم در بازار داخلی و خارجی موجب قاچاق این محصول شود و نظاره گر چالش‌های گوشت قرمز در زمینه گندم نیز باشیم.

قانون اجازه تعیین قیمت واقعی اقلام کشاورزی را داده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون این اجازه را داده است تا نرخ‌ اقلام کشاورزی به صورت واقعی تعیین شوند، ادامه داد: یکی از اقلام کشاورزی که باید قیمت آن تعیین شود گندم است که دولت در شهریور ماه نرخ آن را یک هزار و چهارصد و هفتاد تومان در نظر گرفته شد که دولت آن را به یک هزار 600 تومان افزایش داد این قیمت مجددا در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 100 تومان دیگر نیز افزایش پیدا کرد.

اگر قیمت گندم را در بازار داخلی با قیمت جهانی آن مقایسه شود می‌توان قیمت آن را به 3 هزار تومان نیز افزایش داد

وی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون این ظرفیت وجود دارد تا قیمت خرید تضمینی گندم به مرز دو هزار تومان افزایش پیدا کند، عنوان کرد: اگر قیمت گندم را در بازار داخلی با قیمت جهانی آن مقایسه شود می‌توان قیمت آن را به 3 هزار تومان نیز افزایش داد، امیدواریم در شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی گندم حداقل به میزان 2 هزار تومان تصویب شود.

قیمت بالای گندم مانعی برای جلوگیری از قاچاق

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت گندم می‌توان از قاچاق احتمالی آن به دلیل قیمت پایین جلوگیری کرد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet