پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/12/23 01:00:00
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

طرح تشدید تحریم فروش نفت ایران در راستای تقویت کمپین فشار اقتصادی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدامات مسئولان کاخ سفید برای کاهش و به صفر رساندن فروش نفت کشورمان در راستای تقویت کمپین فشار علیه ایران است.
طرح تشدید تحریم فروش نفت ایران در راستای تقویت کمپین فشار اقتصادی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدامات مسئولان کاخ سفید برای کاهش و به صفر رساندن فروش نفت کشورمان در راستای تقویت کمپین فشار علیه ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103132746714.jpg طرح,تشدید,تحریم,فروش,نفت,ایران,در,راستای,تقویت,کمپین,فشار,اقتصادی,است Icana

 شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اقدامات مسئولان کاخ سفید برای کاهش و به صفر رساندن فروش نفت کشورمان، گفت: آمریکایی ها طی چند وقت گذشته با اقدامات مختلفی تلاش کرده اند تا نظر کشورهای همپیمان خود را برای تقویت کمپین فشار علیه ایران جلب کنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ترامپ و مقامات کاخ سفید اعتقاد دارند با جلوگیری از فروش نفت ایران در بازارهای جهانی و همچنین جلوگیری از ورود درآمدهای نفتی به داخل کشور می توانند فشار اقتصادی را بر دولت و مردم بیش از پیش کنند.

وی با اشاره به اینکه چند ماه پیش نیز رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا پس از تحریم بانک ها و شرکت های ایرانی رایزنی های جدی را با خریداران نفت کشورمان داشت، ادامه داد: باید یادآور شد که آمریکایی ها در اجرای نقشه هایشان موفق نبودند و بر این اساس مشاهده می شود که چندین کشور را برای خرید نفت ایران استثناء قرار دادند.

شهروز برزگر
  • بیشتر بخوانید؛

تهدید به صفر رساندن خرید نفت ایران یک پروژه شکست خورده است

رایزنی برایان هوک برای صفر کردن درآمدهای نفتی ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در واقع به وضوح می توان مشاهده کرد که آمریکایی ها در یافته اند که جلوگیری از فروش نفت ایران صرفا بی ثباتی در بازارهای جهانی را ایجاد می کند زیرا هیچ جایگزینی برای نفت کشورمان وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اتاق جنگ اقتصادی آمریکایی درصدد اعمال فشار بیشتر بر ایران است اما روش انتخابیش صحیح نیست، خاطرنشان کرد: به عبارتی می توان اذعان کرد که ایالات متحده همه سیاست هایش را اجرایی کرده اما به نتیجه مطلوبی دست نیافته است لذا دیگر نمی تواند تحریم جدیدی را وضع کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس انرژی سی‌ای‌آرای در اظهاراتی گفت: "ما کاملاً قصد داریم تا صادرات نفت ایران را هر چه سریع‌تر به صفر برسانیم".

همچنین سه شخص مطلع به خبرگزاری رویترز خبر داده‌اند که وزیر امور خارجه آمریکا پیش از کنفرانس مطبوعاتی مذکور، با برخی از مدیران ارشد شرکت‌های نفتی دیدار می‌کند تا صادرات نفت خام آمریکا به آسیا را بیشتر کند و سیاست دولتش مبنی بر منزوی کردن ایران را پیش ببرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet