هدر موبایل
1397/12/24 07:57:31
سرویس سیاسی
روایت میرزایی از اصلاحات ساختاری دولت در ادوار مختلف:

تفکیک وزارتخانه‌ها به بهانه تخصصی شدن و ادغام برای کوچک‌سازی دولت

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اینکه یکبار به اسم تخصصی شدن، چند وزارت خانه را تفکیک کنیم و بعدا به اسم کوچک‌سازی دولت، آن‌ها را از یکدیگر جدا کنیم در حالی که تاثیری در تعداد نیروهای دولت نداشته باشد، فایده‌ای نخواهد داشت.
تفکیک وزارتخانه‌ها به بهانه تخصصی شدن و ادغام برای کوچک‌سازی دولت عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اینکه یکبار به اسم تخصصی شدن، چند وزارت خانه را تفکیک کنیم و بعدا به اسم کوچک‌سازی دولت، آن‌ها را از یکدیگر جدا کنیم در حالی که تاثیری در تعداد نیروهای دولت نداشته باشد، فایده‌ای نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/91321.jpg تفکیک,وزارتخانه‌ها,به,بهانه,تخصصی,شدن,و,ادغام,برای,کوچک‌سازی,دولت Icana

جلال میرزایی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در خصوص اصلاح ساختار دولت، اظهار داشت: بنا به تجربه‌ای که در کشور داریم، در اصلاح ساختارهای دولت همواره وضع را نسبت به قبل بدتر کرده‌ایم و نمی‌توان به این اصلاحات خوشبین بود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همواره اصلاحات مدنظرمان در ساختار دولت را پیگیری کرده‌ایم که از این رهگذر اصلاح واقعی در متن رخ نداده و صرفا اصلاحات شکلی بوده است.

اصلاحات ساختاری دولت تاکنون براساس افزایش کارآمدی سیستم نبوده است 

وی افزود: اصلاحات ساختاری دولت تاکنون در راستای افزایش کارآمدی سیستم نبوده و منجر به افزایش کارایی سیستم اداری نشده است.

میرزایی ادامه داد: یک نویسنده تُرک به تمثیلی در خصوص مدیریت در کشورهای جهان سوم استفاده کرده که مدیران یک مدرسه در ادوار مختلف فقط چیدمان و رنگ کلاس‌های مدرسه را تغییر می‌داده‌اند و پس از مدت‌ها همچنان تغییرات مدیران مختلف اثری در کارایی نداشته است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون نیز اصلاحات ساختاری دولت شبیه به همین مدرسه شده است، به جای  پردختن به ظواهر و مسائل شکلی باید بررسی دقیقی داشته باشیم و ایرادات کار را بر اساس تجربه انجام دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه یکبار به اسم تخصصی شدن، چند وزارت خانه را تفکیک کنیم و بعدا به اسم کوچک‌سازی دولت، آن‌ها را از یکدیگر جدا کنیم در حالی که تاثیری در تعداد نیروهای دولت نداشته باشد، فایده‌ای نخواهد داشت و ادامه این روند جای سوال دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet