خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1397/12/29 10:02:00
سرویس فرهنگی
سلیمی تاکیدکرد:

خلاء قانونی برای دفاع از حقوق معلمان وجود ندارند

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خلاء قانونی برای دفاع از حقوق معلمان در کشور وجودندارد،گفت: عدم پرداخت حقوق حق التدریس ها آموزش و پرورش در زمان مقرر به هیچ وجه توجیه منطقی ندارد.
خلاء قانونی برای دفاع از حقوق معلمان وجود ندارند نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خلاء قانونی برای دفاع از حقوق معلمان در کشور وجودندارد،گفت: عدم پرداخت حقوق حق التدریس ها آموزش و پرورش در زمان مقرر به هیچ وجه توجیه منطقی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104324217398.jpg خلاء,قانونی,برای,دفاع,از,حقوق,معلمان,وجود,ندارند Icana

علیرضا سلیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حقوق فرهنگیان در کشور،گفت: حقوق حق التدریس ها آموزش و پرورش  در زمان مقرر پرداخت نمی شود و این مسئله به هیچ  وجه ممکن منطقی نیست بنابراین  وزارت آموزش و پرورش می بایست پشتیبان  معلمان در تامین اقتصاد معیشتی شان باشد.

 کاهش کیفیت آموزشی پیامد منفی عدم  پرداخت حقوق به موقع معلمان

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم دریافت به موقع حقوق معلمان بطور مسلم به کیفیت آموزش ،روح و روان معلمان آسیب وارد می کند تصریح کرد: برخی از فرهنگیان بازنشسته با حقوق بسیار نازل روزگار می گذارنند.

وی ادامه داد: نباید آموزش و پرورش و دولت در حق معلمان که جز اقشار بسیار تاثیر گذار در تربیت جامعه تلقی می شوند، جفا کند و این در حالی است که دین اسلام معتقد است که حقوق کارگران قبل از اینکه عرقش خشک شود می بایست،  پرداخت شود .

سلیمی افزود:چرا باید معلمان زجر بکشند تا حق مسلم خود را از آموزش و پرورش دریافت کنند و این در حالی است که یکی  از تکریم های  معلمان به این‌معنا است که حق و حقوقش نیز به موقع پرداخت شود بنابراین باید به این نکته توجه کرد که نمی توان تنها با شعار از مقام معلم پاسداری کرد.

خلا قانونی برای دفاع از حقوق معلمان در کشور وجودندارد

نماینده مردم در محلات در مجلس تصریح کرد:خلا قانونی برای دفاع از حقوق معلمان در کشور وجودندارد ما بارها از وزیر آموزش و پرورش در خواست کردیم که حقوق معلمان را ساماندهی کند.

 عضوهیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس یادآورشد: حقوق دریافتی معلمان به عنوان قشر فرهنگی بسیار تاثیر گذاری در کشور بسیار نازل است بنابراین فرهنگیان مجبور هستند برای جبران حقوقشان به سمت آموزش های حق التدریسی ها در مدارس بروند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet